ترمیم ریزش مو برای زنان

کاشت مو زنان

 

 

از آنجایی که عمل کاشت مو برای 90 درصد مردان کم مو گزینه ی مناسبی است ، در برخی موارد زنان نیز بر این باورند که کاندیدای مناسبی برای کاشت مو هستند در صورتی که این چنین نیست. ریزش مو در زنان فقط در موارد بسیار کمی  به عمل کاشت مو نیاز دارد و در بسیاری از موارد درمان های متفاوت دیگری دارد.

ریزش مو در بیشتر زنان در تمام نقاط سر آنها رخ می دهد ، از جمله قسمت های بغل و بالای سر نقاط در که مردان آنها را به عنوان نقاط اهدا کننده می شناسیم. نقاط اهدا کننده مناطقی هستند که به طور معمول در عمل کاشت مو ، مو از این نواحی جدا شده و به نقاط دیگر سر منتقل می شود. این نواحی را در مردان نقاط ثابت می نامیم، به این معنی که مو و غده ی ترشح کننده در این مناطق به طور معمول تحت تاثیر   (DHT) قرار نمی گیرند، یعنی همان حالتی که در بقیه نواحی سر پخش می شود و موجب بوجود آمدن الگوی تاسی مردانه می شود. ( این مطلب را نیز مطالعه کنید : کاشت موی زنان )

در الگوی ریزش موی زنان، مناطق اهدا کننده معمولا بی ثبات است. آن ها درست مثل دیگر مناطق سر نازک می شوند. مناطق اهدا کننده در زنان تحت تاثیر DHT و غده های ترشح کننده قرار می گیرند. به این معنی است که اگرمو را به همراه غده ی ترشح کننده از منطقه اهدا کننده  به جای دیگری انتقال دهید دوباره شروع به ریزش می کند. پزشکانی که دست به چنین انتقالی می زنند باید گفت مرتکب کاری غیر اخلاقی شده و بیشتر به دنبال سود جویی هستند.

تفاوت دیگر بین الگوی ریزش موی  مردان و زنان سرحد موی پیشانی است. بر  خلاف مردان، زنانی که ریزش مو دارند تمایل دارند که موهای سر حد پیشانی خود را حفظ کنند. آن ها لازم نیست که در مورد نیاز به پیوند مو برای چهره خود نگران  باشند،  در عوض بیشتر نگران کاهش حجم موهای بالا و پشت سر خود هستند. بهتر است بدانید که پیوند مو حجم مو را به طور قابل توجهی افزایش نمی دهد بلکه تنها مو را از محلی به محل دیگر انتقال می دهد. ( مطالب مرتبط را مطالعه کنید : کاشت ابرو )

 

کدام خانم ها برا پیوند مو مناسب اند؟

به عقیده ی  متخصصان، فقط درصد خیلی کمی از زنان برای پیوند مو مناسب اند و فقط برای 2 الی 5 درصد آنها می تواند فوایدی داشته باشد.

از جمله:

  • زنان که از آلوپسیک مکانیکی یا کشش رنج می برند.(غیر هورمونی)
  • زنانی که عمل جراحی پلاستیک یا زیبایی داشه اند و نگران ریزش مو در اطراف بریدگی ها هستند.
  • زنانی که الگوی ریزش موی مشخص دارند، شبیه به الگوی ریزش موی مردان. شامل پس رفت و کم پشتی موی سر حد پیشانی، نازک شدن تار مو( روی تاج مو ها یا پوست سر)، و نقاط اهدا کننده که تحت تاثیر آلوپسی آندورژیک نشده اند.
  • زنانی که به علت تروما از ریزش مو رنج می برند، از جمله، قربانیان سوختگی، آسیب های ناشی از حوادث و سوختگیهای شیمیایی.
  • زنان مبتلا به آلوپسی لگنالیس ، وضعیتی که بسیار شبیه به آلوپسی کششی است.

برای آگاهی از جدید ترین مطالب علمی درباره ی ریزش مو و ترمیم آن با کلینیک کاشت مو پرشین هیر همراه باشید. با تشکر از حسن انتخاب شما.