نکاتی که قبل از جراحی کاشت مو باید بدانید.

 

 hair transplant surgeon

 

کلینیک کاشت موی پرشین هیر،نکات مهمی را که قبل از انجام عمل کاشت مو باید بدانید برای شما توضیح خواهد داد.

اکثر افراد در سراسر دنیا فکر می کنند ما هنوز از روش Plugs استفاده می کنیم: از نظر  من Plug فقط یک کلمه ی 4 حرفی است. با این حال متاسفانه روش کله عروسکی که از روش های قرار دادن مو، از دهه 1980 میلادی است، همچنان بسیار متداول بوده و بیشتر مردم فکر می کنند که کاشت موی مدرن نیز به این صورت است، ولی اینگونه نیست.به همین دلیل هنوز هم بسیار از ما برای پذیرش جراحی کاشت مو تردید داریم چرا که فکر می کنیم ، این عمل شبیه به روش قدیمی  Plug است.

 

تاثیر عظیمی در زندگی بیماران خود ایجاد می کنید:

ممکن است احمقانه بنظر آید که چطور یک جراحی زیبایی علاوه بر جراحی کاشت مو می تواند تغییر بزرگی در زندگی افراد بوجود آورد و به آن ها کمک کند؟ ریزش مو برای اکثر افراد اتفاق می افتد که این امر باعث می شود شخص احساس فقدان شخصیت کند . شخصیت برونگرا در افرادی که عمدا از رفتن در مکان های اجتماعی دوری می کنند و هرگز بدون کلاه از خانه بیرون نمی روند، از بین می رود. پیوند مو فقط داشتن مو نیست. بیمارانی داشته ایم که حتی احساس افسردگی داشتند. ورزش را ترک کرده بودند و به درستی غذا نمی خوردند حتی با دوستان خود رابطه نداشتند فقط به این دلیل که موهای خود را از دست داده بودند. ظرف یک سال و ایجاد هزاران واحد فولیکول مو، سلامت و شادابی خود را بدست آوردند. اینکه بتوانی جزیی از این تحول باشی و تاثیر عظیمی در زندگی بیمار خود بوجود بیاوری، نعمت بسیار بزرگی است. ( این مطلب را نیز مطالعه کنید : از دکتر بپرسیم ؟)

 

هنگامی که جراحی کاشت مو دارید 5 نکته را باید بدانید :

هر میلی متر باید حساب شود:

به عبارتی برای مقاوم کردن تراکم کاشت یک موی طبیعی باید میلی متری کار کنیم. ضخامت بزرگ ترین بافت های فولیکول هایی که با آن ها کار می کنیم در کل 2/1 میلی متراست و ابزاری که برای کاشت این فولیکول ها استفاده می کنیم،کوچکی آن ها 8/0 می باشد. ظرافت و دقت در این مرحله ممکن است مهم بنظر نرسد ولی تغییر در برنامه ی جراحی که توسط IMM صورت می گیرد، می تواند تغییر عظیمی در نتیجه ی نهایی ایجاد کند. آنهایی که خود را وقف عمل جراحی میکروسکوپی نمی کنند، نمی توانند تغییر موفقیت آمیزی که بیماران از آن ها انتظار دارند را ایجاد کنند.

 

این کار به چشم های قوی و دست های استوار نیاز دارد:

هنگامی که میلی متری و با ظرافت کار می کنید بهتر است چشمانی قوی و یک دست استوار داشته باشید. در طول دوره ی یک جراحی کاشت موی عادی، حدود 3000 برش کمتر از IMM به صورت درازا و با الگوهای دقیقی ایجاد می کنیم و آن ها را در پوست فرق سربه صورت متراکم توزیع می کنیم. لازم است 3000 فولیکول به آرامی و با ظرافت داخل هریک از این شکاف های کوچک قرار بگیرد. این کار نیاز به بزرگ نمایی بالایی دارد. برای کامل کردن این کارها ابزارهای کوچک و یک چشم بسیار هوشیار و هماهنگی بالا لازم است. ( در این مطلب بخوانید : مجله ی پوست و موی پرشین هیر )

 

این کار چیزی فراتر از یک عمل جراحی است:

هر نوع ریزش مویی، از طریق کاشت و پیوند مو قابل درمان نیست. در حقیقت انجام دادن عمل جراحی در انواع خاص از ریزش مو ممکن است حتی آن را بدتر کند. بنابراین یک جراح کاشت مو باید اطلاعات و درک کامل از انواع ریزش مو داشته باشد و قادر به تشخیص آن ها باشد و بر طبق آن تشخیص، عمل کند. ترمیم مو همانند جراحی به دوا و دارو متکی است . بنابراین جراحان کاشت مو باید بدانند که چه نوع معالجه ای از نوع (دارویی- گیاهی) برای درمان مناسب است و هنگام مطرح کردن آن با بیماران خود راحت باشند. پزشکان همچنین باید بدانند که چطور کارشان را آنطور که شایسته است در معرض نمایش قرار دهند. این به آن معنی است که با گذاشتن عکس و ارائه ی فیلم در کامپیوتر مشکلی نداشته باشند و آن ها را در صفحه های آنلاین قرار دهند. این کار زمان و تلاش بسیاری برای مدیریت کردن تمام این سایت های مختلف لازم دارد. اما آن ها به اندازه ی خود عمل جراحی مهم هستند.

 

راز پرمو شدن ورزشکاران بی مو:

شما آخرین سد در مقابل شیوه های درمانی با روغن مار هستید:

شخصی که از ریزش مو رنج می برد، هرکاری را امتحان می کند تا بتواند موهای از دست رفته اش را بازگرداند. رشته ی ترمیم مو با افرادی که از روش سنتی فروش روغن مار، داروها، شوینده ها، وسیله ها و علاج معجزه آسا استفاده می کنند، تفاوت دارد. اکثر این داروها فقط حساب بانکی شما را خالی می کنند. یک جراح کاشت موی ماهر همیشه باید طبق آخرین متد درمانی به روز باشد و آماده ی این باشد که به بیماران کمک کند که ازافتادن در دام این کلاهبرداری ها دوری کنند. حتی ممکن است لازم باشد که خود شما در رابطه با این موضوع و به نفع بیماران خود در میان عموم صحبت کنید.

جراحی کاشت مو یک رشته ی تامین کننده و پردرآمد است:

پیوند مو ممکن است کار طولانی و سختی باشد. همچنین جراحان پیوند مو مجبورند کلاه های زیادی سرکنند اما نکته ای که به آن رسیدم این است که کاشت مو یک شغل تامین کننده و پردرآمد است. با افراد بسیاری در ارتباط بوده ایم و به بیماران مستحق بسیاری کمک کرده ایم. روش های جدید کاشت مو و ابزارهای آن را کشف کرده و در این زمینه تخصص یافته ایم.