کاشت موی FUT

FUT hair transplanet Persian Hair

کاشت مو FUT چیست؟

کاشت موی FUT برای پیوند مو هنوز هم در سراسر جهان استفاده می شود و به عنوان یک روش مطرح شناخته شده است. ;کاشت موی اف یو تی همچنان کارایی زیادی دارد و بسیاری از جراحان کاشت و پیوند مو با روشFUT راحت هستند، و نتایج به دست آمده از آن را بسیار طبیعی می دانند.
منظور از کاشت مو FUT برداشتن مو از پشت سر بیمار است ، که پزشک متخصص یک تکه از پوست و مو را به عرض حدود 2 سانیتی متر و طول 25 سانتیمتر از پشت سر بیمار بر میدارد. سپس محلی که پوست ان برداشته شده را با اندکی کشش به هم رسانده و آن را بخیه میکنند. این فرایند تا 12 روز طول میکشد که پس از گذراندن 12 روز بخیه ها از پشت سر شما برداشته میشوند.
نگران ماندن جای بخیه ها روی سر خود نباشید چون مقدار برداشته شده از پوست پشت سر حدود 20 میلیمتر است و جای بخیه ها 4-3 میلیمتر است و بخیه ها زیر موهای شما پنهان میشوند و دیده نخواهند شد
پوست برداشته شده از پشت سر توسط تکنسین های کاشت به قعطعات کوچک تقسیم میشوند. این قطعات کوچک را گرافت می نامند که هر گرافت شامل 1 الی 4 تار مو می باشد سپس این گرافت ها را در جلوی سر ( محل طاسی سر ) کاشته میشوند.

کاشت مو FUT

روش کاشت مو FUT روشی استاندارد برای برداشت موها در عمل پیوند مو می باشند ، که بیشترین مقدار مو را میتوان در یک جلسه برداشت و در محل طاسی سر بیمار کاشت.
در روش کاشت مو FUT هدر رفتن موها کم است و بالای 80 الی 90% موهای برداشته شده باید در آینده رشد کنند.
کاشت مو FUT نسبت به کاشت مو FIT زیبایی و بازدهی بیشتری دارد اما کمی سنگین تر از کاشت مو FIT است.
کاشت مو به روش FUT یک روش کلاسیک در عمل کاشت مو می باشد که حتما باید توسط پزشکان و متخصصان مجرب کاشت مو انجام شود تا شما بهتیرین نتیجه و کمترین صدمه را داشته باشید

بهترین نامزدهای کاشت مو به روش FUT

تعدادی ازمهم ترین نکات قابل بررسی که مشخص می کند فرد کاندید مناسبی برای پیوند مو به این روش به حساب می آید، عبارتند از:

*آقایان 18 تا 25 ساله کاندید مناسبی برای کاشت مو نمی باشند بجز موارد خاص با نظر پزشک.

*بررسی وضعیت سلامت فرد شرح حال کامل و انجام آزمایشات لازم ضروری است. بیماران دیابتی و فشار خون بالا قبل از عمل بایستی بیماری آنها کنترل شده باشد. همچنین افرادی که درگیر بیماریهای عفونی و مشکلات پوستی هستند باید قبل از عمل درمان شوند تا کاندید مناسبی برای کاشت مو با این روش باشند.

* قطر تنه مو در عمل کاشت مو بسیار مهم است. افرادی که قطر موی آنها زیاد است در مقایسه با افرادی داری قطر مو کمتری هستند کاندیدای بهتری هستند.

*کیفیت موها در ناحیه دهنده مو (بانک مو) نقش مهمی در فرایند کاشت مو دارد. کسانی که در ناحیه پشت سرشان تراکم بالایی ازفولیکولهای مو داشته باشند، کاندید خوب برای پیوند مو به حساب می آیند. اگر تراکم بالا باشد موهای قابل دسترس برای کاشت در ناحیه جلوی سر بیشتر امی شود. موهای ضخیم و مجعد ظاهر پر تری ایجاد می کنند.

*میزان شلی پوست مشخص می کند تا چه میزان از پوست پشت سر می توان بر داشت تا با حد اقل کشش بتوان بخیه زد واحتمال اسکار بخیه کاهش یابد . در پوستهای شل تر میزان مجاز برداشت پوست بیشتر از پوست سفت است.

کاشت موی FUT
کاشت موی اف یو تی
کاشت موی FUT

مهم ترین مزایا به روش کاشت موی FUT

دراین روش میزان آسیب به ریشه های موبه دلیل استفاده از میکروسکوپ کم وبیش از 90 درصد موهای برداشت شده به صورت سالم پیوند زده می شود وهمین نکته باعث برتری این روش در افرادی که میزان بانک محدودی دارند نسبت به روش کاشت موی FIT می گردد.موهای ناحیه پشت سر وکنارسر آسیب ندیده وبقیه پوست جهت برداشت در مراحل آتی سالم باقی می ماند.در این روش نیازبه وتاه کردن موهای پشت سرقبل از عمل نمی باشد وحتی امکان کاشت موهای بلند نیز وجود دارد.بالغ بر 95 درصد موهای برداشت شده به صورت سالم پیوند زده می شود.

پیش از کاشت موی FUT

مهم ترین مواردی که فرد مراجعه کننده پیش ازکاشت موی FUT باید آنها رعایت کند، این موارد هستند:

* شب قبل وصبح روز عمل سر،گردن وصورت را با بتادين بشوييد.

*از 2هفته قبل از كاشت، از مصرف آسپرين، مسكن،نياسين،روغن ماهي .ويتامينEوهمچنين از كشيدن سيگار خودداري كنيد.

* از 48 ساعت قبل از كاشت از مصرف الكل خودداري كنيد.

* میتوانید روز عمل فیلم یا موسیقی مورد علاقه خود را بر روی فلاش با خود بیاورید تادر حین عمل آنرا تماشا کرده یا گوش دهید.

* روز عمل لباسهايي بپوشيد كه از جلو باز شود.

* مرحله اول بهبودي ممكن است 10 روز طول بكشدموها ممكن است در ابتدا ريزش پيدا كنند وبعد رشد كنند.

پس از کاشت مو FUT

مهم ترین مواردی که فرد مراجعه کننده پس ازکاشت موی FUT باید آنها رعایت کند، این موارد هستند:

* تا دو هفته بعد از عمل از دوش يا حمام با آب داغ خودداري كنيد.

*داروهاي تجويز شده را طبق دستور مصرف نماييد.

* بخيه ها بعد از 10 روز برداشته ميشوند.

* بعد از برداشتن پانسمان ميتوانيد سر را روزانه با آب ولرم وشامپوي بچه ملايم بشويد.

* پانسمان روي سر به مدت 48-24 ساعت روي سر باقي ميماند و سپس برداشته ميشود.

* ممكن است در محلهاي كاشت دلمه هاي كوچك تشكيل شود كه در مدت حداكثر 2هفته پاك ميشوند.

* حتي الامكان ناحيه كاشت شده را باز نگه دارييد واز پوشيدن كلاه وكلاه گيس خودداري كنيد.

* روزانه 4بار از كمپرس يخ روي ناحيه جلو وكناره هاي سر استفاده كنيد.

* تا يك هفته به هنگام خواب سر را كمي بالا تر از تنه قرار دهيد .

* تا 4 هفته پس از جراحي از قرار گرفتن مقابل نور آفتاب خودداري كنيد .

* تا دو هفته ازمصرف آسپرين ،الكل وسيگار بپرهيزيد .

* ميتوانيد فعاليت عادي خود را از 1يا دو روز پس از كاشت شروع كنيد اما بايستي تا 2هفته از شنا كردن وفعاليت سنگين خوداري كنييد.

* ناحيه كاشت شده ممكن است به رنگ صورتي در آيد كه در عرض يك هفته به حالت معمول بر ميگردد.

* ممكن است تا چند روز دچار تورم صورت و اطراف چشم شوييد كه اين حالت نيز بهبودي ميابد .

* در عرض 2هفته ممكن است در ناحيه كاشت دچار خارش شوييد درصورت لزوم دارو تجويز خواهد شد .

* از كندن ودستكاري دلمه ها خودداري كنيد.

تفاوتهای برداشت مو کاشت مو FIT و FUT

برداشت مو (گرافت ) در روش کاشت مو FUT چگونه است؟

یکی از روشهای کاشت مو در موسسه ما با کمک یک روش تخصصی به نام FUT انجام می شود که مزیت های زیادی دارد. از جمله این مزایا می توان به بازدهی بسیار بالای آن برای کاشت مو اشاره کرد. در کاشت مو FUT یک نوار باریک از پوست حاوی مو با عمل جراحی از ناحیه دهنده مو برداشته می شود. ناحیه دهنده مو ، ناحیه ای از پشت سر یا طرفین سر بیمار است که کمتر مستعد فرآیند کچلی می باشد.

برداشت مو (گرافت ) در روش کاشت مو FIT چگونه است؟

FIT روشی دیگر برای به دست آوردن مو از ناحیه دهنده مو می باشد. واحد های فولیکولار به نواحی اختصاصی برداشت مو گفته می شود که از ناحیه دهنده در پوست سر برداشته می شوند.  یک ابزار پانچ مانند نوک تیز برای استخراج فولیکول های اختصاصی از پوست جمجمه مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت تفاوت این روش با روش کاشت مو FUT  در این مساله می باشد که در روش کاشت مو FUT یک نوار باریک مو از ناحیه دهنده پوست برداشته شده و واحد های فولیکولی به صورت میکروسکوپی از این نوار برداشته می شوند.

آثار زخم در روش کاشت مو FUT

با توجه به اینکه امکان شکاف دادن پوست بدون بر جای ماندن اثار زخم (هر چند کوچک) وجود ندارد، FUT می تواند باعث ایجاد لکه یا ایجاد اثار زخم بر روی پوست سر بشود

کاشت مو FUT

مقایسه کاشت مو FUT با FIT

هر دو این روش ها ، مزیت ها و معایب مختص به خود را دارند که به برخی از آنها در ادامه اشاره شده است:

1. در افرادی که تحت فرآیند درمانی FUT قرار می گیرند، معمولا باید تمام پوست سر جهت پیشبرد این روش تراشیده شود، در حالی که در افرادی که تحت پروسه FUT قرار می گیرند ، این امکان وجود دارد تنها ناحیه ای که از آن مو برداشته می شود، پیرایش می گردد.

2. در فرآیند کاشت مو FUT بازده پیوندی نسبت به روش URFUT پایین تر است. این نکته به این معناست که شما مقدار کمتری موی دهنده برای پیوند دریافت خواهید کرد. دلیل این مورد این است که در این روش نمی توان مقدار زیادی مو برداشت کرد.

3. در فرآیند کاشت مو FUT نرخ رشد مو های پیوندی پایین تر است. همچنین دقت ابزار پانچ مانند در روش کاشت مو FUT نیز،از تکنیک ماهرانه ای که در در روش  کاشت مو FUT و با کمک میکروسکوپ استفاده می شود، کمتر می باشد.

4. در روش کاشت مو FUT نیاز به بخیه زدن داریم، در حالی که در روش کاشت مو FUT نیازی به بخیه ندارد.

5.  برای افرادی که علاقه مند هستند موهای کوتاهی داشته باشند، ممکن است روش FUT انتخاب بهتری باشد. آثار زخم ناشی از فرآیند کاشت مو FUT ممکن است با داشتن موهای کوتاه کمتر در معرض توجه قرار بگیرد چرا که پراکندگی بیشتری دارند.

6.  بیمار باید برای مراجعات دوم و سوم پیوند مو با روش  کاشت مو FUT اقدام نماید و پزشک  می بایست آثار زخم ناشی از جراحی های قبلی بیمار را معاینه کند. البته در روش کاشت مو FUT این کار اجباری نیست.

پیش از اینکه بیمار برای روش پیوند خود تصمیم گیری کند، ضروری است که با یک جراح ماهر و متخصص مشورت کند.

در بسیاری از بیماران، کاشت موی مطلوب ، استفاده از هر دو تکنیک می باشد و بسیار مهم است که بیماران به کلینیکی مراجعه کنند که امکان انجام هر دو پروسه را داشته باشد.

در كنار شما و نزديك به شما برايتان مكاني آرامش بخش را برگزيـــده ايم و پلي ميان خود و شما شـده ايم تا به مـا در گروه پرشين هير بپيونديد.

گالری تصاویر

تصاوی بیشتر

مجله پوست و موی پرشین هیر

اگر به دنبال جدیدترین مطالب در حوزه ی پوست،مو،زیبایی هستید این قسمت را دنبال کنید

[go_portfolio id="post1"]

خدمات ما

خدماتی که در مرکز کاشت مو پرشین هیر انجام می شود

کاشت مو FUT

کاشت موی ترکیبی

کاشت مو FUT

کاشت ریش و سبیل

کاشت مو FUT

مزوتراپی

سوالات خود را از طریق تلگرام با مشاورین ما در میان بگذارید

ثبت سوال