یک راه مؤثر برای جوانسازی پوست صورت

زیبایی و شادابی یکی از حقوق مهم ما انسان‌ها است. همه‌ی ما دوست داریم در نظر دیگران چهره‌ای دل‌نشین داشته باشیم و اطرافیانمان از اینکه در کنار ما هستند حس خوبی داشته باشند. زیبایی پوست یکی از عواملی است که در زیبایی ظاهر ما تأثیر فراوانی دارد. امروزه پیشرفت‌های علم پزشکی آن قدر زیاد شده که برای هر مشکلی اعم از مشکلات کوچک و بزرگ راهکارهایی ارائه شده است. دستگاه‌های پیشرفته‌ی لیزر و عمل جراحی‌های تخصصی پوست و زیبایی تقریباً تمام مشکلات افرادی را که به زیبایی خود اهمیت می‌دهند، حل کرده‌اند. البته در این میان افرادی هم هستند که همچنان ترجیح می‌دهند برای جوانسازی پوست صورت و سایر نواحی از روش‌های غیر دارویی استفاده کرده و سلامت خود را به خطر نیندازند. اگرچه جوان‌سازی صورت دغدغه‌ی بسیاری از افراد است، اما کمتر کسی هست که درباره‌ی میکرونیدلینگ و عملکرد دستگاه درمارولر اطلاعات کافی داشته باشد. به همین خاطر تصمیم گرفتیم در این مقاله به فواید درمارولر در جوانسازی پوست اشاره کرده و نکاتی را درباره‌ی خرید دستگاه میکرونیدلینگ خانگی و بهترین مارک درمارولر توضیح دهیم. همچنین درباره‌ی آموزش استفاده از درمارولر نیز، نکاتی خواهیم گفت.

درمارولر

• معرفی درمارولر

در پاسخ به این سؤال که درمارولر چیست و چه تأثیری در جوان سازی صورت دارد، باید گفت که نام دستگاهی است که بر روی خود تعداد زیادی سوزن ریز دارد و این سوزن‌ها در تماس با پوست باعث تقویت جریان خون شده و از این طریق ترشح غدد مفید در پوست را افزایش می‌دهند. از دستگاه درمارولر هم به عنوان یک ماساژدهنده و هم برای رفع آسیب‌های پوستی مانند آکنه، جوش و کاهش چین و چروک‌ها و هم برای جوانسازی صورت استفاده می‌شود. شکل ظاهری دستگاه درمارولر شبیه به یک غلطک کوچک است که سوزن‌ها بر روی سطح آن قرار گرفته‌اند. وقتی این دستگاه بر روی پوست حرکت داده می‌شوند، فرد متوجه تیزی نوک سوزن‌ها نمی‌شود، زیرا همه‌ی آن‌ها به صورت موازی در کنار هم قرار دارند و این مسئله مانع از فرو رفتن سوزن‌ها در عمق پوست می‌شود. سوراخ‌های ریزی که توسط درمارولر بر روی پوست به وجود می‌آیند، میزان ترشح الاستین را افزایش داده و از طریق بالا بردن غلظت کلاژن به پوست، حالت کشیده‌تری می‌بخشند. در اثر این کار چین و چروک‌ها تا حدی کمرنگ‌تر شده و پوست حالت تنگ‌تری به خود می‌گیرد. عوامل زیادی ممکن است به پوست آسیب برسانند؛ به عنوان مثال جای گزیدگی حشرات، اثر باقی‌مانده از زخم‌ها و بریدگی‌ها، اثرات سوختگی، جوش‌ها و آکنه‌ها همگی از مواردی هستند که جای آن‌ها بر روی پوست باقی می‌ماند و برای از بین بردن یا کمرنگ‌تر کردن آن‌ها و در نتیجه جوانسازی صورت دستگاه درمارولر می‌تواند نقش مؤثری را ایفا کند. مقالات زیادی در اینترنت درباره‌ی آموزش استفاده از درمارولر وجود دارد که می‌توانید قبل از استفاده‌، آن‌ها را مطالعه کنید. ما نیز در این مقاله نکاتی را توضیح خواهیم داد. نظرات در مورد درمارولر حاکی از آن است که می‌توان به این روش به عنوان یک روش مؤثر در راستای سلامت پوست اعتماد کرد.

• فواید درمارولر برای جوان سازی صورت

اگرچه نام درمارولر زیاد به گوشمان خورده است اما شاید هنوز به خوبی نمی‌دانیم که فواید درمارولر چیست. یکی از فواید درمارولر رفع چین و چروک‌های پوست و جوانسازی صورت است. سوزن‌های تعبیه شده می‌توانند تا عمقی از پوست که در آن کلاژن و الاستین جدید ترشح می‌شود، نفوذ کرده و با کشیده‌تر کردن پوست، اثر چین و چروک‌ها را به میزان قابل توجهی کمرنگ کنند. البته از این دستگاه تنها برای کاهش چین و چروک و یا از بین بردن چین و چروک‌های جزیی استفاده می‌شود و چین و چروک‌های شدیدتر باید با استفاده از روش‌های دیگر در کلینیک درمان شوند. برای همین چین و چروک‌های جزیی هم باید بین ۵ تا ۱۵ بار محل مورد نظر را با درمارولر ماساژ داد تا از بین بروند. یکی دیگر از فواید درمارولر افزایش رشد مو از طریق بهبود گردش خون و در نتیجه افزایش فولیکول در سر است که به پر پشت شدن موها کمک شایانی می‌نماید. از بین بردن جوش‌ها و لکه‌های رنگی روی پوست از دیگر فواید استفاده از درمارولر است؛ به طور کلی از بین بردن اختلالات در رنگ دانه‌های پوست از طریق ایجاد تعادل در سطح ملانوسیت‌ها انجام می‌گیرد که درمارولر این کار را به خوبی انجام می‌دهد. این دستگاه همچنین با تحریک الاستین و کلاژن پوست در محو کردن اثر به جای مانده از زخم‌ها تأثیر بسزایی دارد.

• آموزش استفاده از درمارولر

برای آن که بیشترین نتیجه را از کار با درمارولر در جوان سازی پوست صورت بگیریم، باید قبل از هر چیز بدانیم که روش استفاده از درمارولر چیست. در این بخش نکاتی را درباره‌ی آموزش استفاده از درمارولر توضیح خواهیم داد. کار با درمارولر اصلاً پیچیده نیست؛ تنها کافیست نکاتی را رعایت کنید تا بیشترین بهره را از فواید درمارولر دریافت کنید. خرید درمارولر اصل اولین شرط مهم برای ایجاد تغییر است؛ زیرا دستگاه‌های تقلبی در بازار فراوانند و باید از این جهت مواظب باشید. پس از خرید، اولین کاری که باید قبل از استفاده از درمارولر خانگی انجام دهید، تمیز کردن ناحیه‌ی پوستی موردنظر است؛ قسمت مربوطه را باید به دقت شسته و از رفع هرگونه آلودگی و چربی اطمینان حاصل کنید. همچنین بهتر است سطح پوست خود را با استفاده از رطوبت یا کرم‌های مرطوب‌کننده، مرطوب نگاه دارید تا این عمل حداکثر تأثیر را بر پوستتان داشته باشد. همچنین قبل و بعد از استفاده از درمارولر خانگی بهتر است آن را با الکل و آب جوش ضدعفونی کنید تا سوزن‌ها به هنگام وارد شدن در سطح پوست عاری از میکروب باشند. در صورتی که پوست حساسی دارید، بهتر است قبل از استفاده از کرم‌های ضد حساسیت یا کرم‌های بی‌حسی استفاده کنید. درمارولر خانگی را باید در تمام جهت‌ها بر روی پوستتان حرکت دهید و در بین تعداد جهت‌های مختلف نیز تعادل را رعایت کنید تا هیچ‌گونه اثری، پس از استفاده بر روی پوست باقی نماند. برای جوانسازی پوست صورت و سایر نواحی، درمارولر را در هر جهت باید حدود ۴ تا ۶ بار به صورت رفت و برگشتی به عقب و جلو حرکت دهید و پس از استفاده‌ی پوست دست خود را با آب بشویید. استفاده از درمارولر خانگی قدرت جذب مواد مفید در پوست را افزایش داده و از این طریق به جوان سازی پوست صورت، روشنی و زیبایی آن کمک بسیاری خواهد کرد.

• خرید درمارولر اصل

خرید درمارولر اصل یکی از چالش‌هایی است که مشتریان این محصول معمولاً با آن روبرو می‌شوند. اگرچه انواع مختلفی از دستگاه‌های درمارولر در بازار وجود دارند، اما باید گفت که بسیاری از آن‌ها اصل نبوده و باید درباره‌ی بهترین مارک درمارولر تحقیق کنید. خرید درمارولر اصل از آن جهت اهمیت دارد که این محصول در رابطه با پوست به کار می‌رود و پوست یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین قسمت‌های بدن ما محسوب می‌شود؛ به همین خاطر استفاده از دستگاه‌های بی‌کیفیت که تنها با هدف درآمدزایی عرضه می‌شوند، نه تنها کمکی به جوانسازی پوست نمی‌کند، بلکه حتی می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به آن وارد سازد. دستگاه درمارولر zgts یکی از دستگاه‌هایی است که در حال حاضر در بازار وجود دارد و تقریباً همه‌ی افراد از کار کردن با آن راضی بوده‌اند. این دستگاه که با نام درمارولر zgts تیتانیومی شناخته می‌شود، در حال حاضر بهترین مارک درمارولر ساخت کشور آلمان بوده و در سایزهای مختلف شامل ۰.۵ میلی‌متری، ۰.۷۵ میلی‌متری، ۱ میلی‌متری و ۱.۵ میلی‌متری طراحی شده است که هر کدام از این سایزها با توجه به ناحیه‌ی پوست مورد نظر، مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای مثال اندازه‌ی ۱.۵ میلی‌متری برای ماساژ نواحی پهن مانند ساعد و گونه‌ها مناسب بوده و اندازه‌ی ۰.۵ میلی‌متری نیز برای ماساژ نواحی زیر چشم و نوک انگشتان می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. درمارولر zgts به دلیل جنس ساخت مرغوب یک پیشنهاد عالی برای استفاده به عنوان درمارولر خانگی محسوب می‌شود.

میکرونیدلینگ

• ضرورت جوان سازی پوست صورت

پوست ما مهم‌ترین قسمت از بدن ما است که بخش زیادی از آن در معرض دید دیگران قرار دارد و به همین خاطر نقش مهمی در زیبایی ما ایفا می‌کند. معمولاً وقتی بخواهیم درباره‌ی جوانی یا پیری صحبت کنیم، از پوست به طور خودآگاه یا ناخودآگاه به عنوان معیار مهمی برای تشخیص این موضوع استفاده می‌کنیم‌. حتی اگر سن کمی داشته باشیم و در دوران جوانی باشیم، وقتی با نگاه کردن در آینه خطوط و چین و چروک‌هایی را بر روی صورت خود ببینیم، از اینکه دچار پیری زودرس شده‌ایم، احساس نگرانی می‌کنیم. یکی از آرزوهای بشر از دیرباز دست‌یابی به اکسیری برای جوان سازی صورت دائمی بوده است؛ این آرزو اگرچه به این صورت هنوز تحقق نیافته، اما راه‌هایی برای جوانسازی پوست صورت کشف شده که انجام آن‌ها می‌تواند تأثیر بسزایی در جوان ماندن پوست افراد داشته باشد. یکی از این راه‌ها میکرونیدلینگ است که با استفاده از دستگاه درمارولر انجام شده و برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

منبع : شارایل