کاشت مو FIT

FIT hair transplanet Persian Hair

کاشت مو FIT

یکی از بهترین روشهای کاشت مو که به شکل طبیعی است ، کاشت مو FIT نام دارد.
تفاوتی که روش کاشت مو FIT با کاشت مو FUT دارد تنها در مدل برداشتن فولیکولها از مناطق اهدا کننده میباشد و ادامه روند کاشت مو به همهان روش کاشت مو FUT است.
در روش کاشت مو FIT از بی حسی موضعی استفاده میشود و در محیط تمام استریل فولیکول های مو به طور جدا با ابزار های مخصوصی که وجود دارد و قطر این دستگاها به اندازه کمر از 1 میلی متر است برداشته می شوند و در مناطقی که مو وجود ندارد کاشته میشود.
خط رویش مناسب یکی از مهم ترین روش هایی است که کاشت مو را در نتیجه متفاوت میکند.
در صورتی که اگر خط رویش مو به صورت منظم در نظر گرفته شود حالتی طبیعی نخواهد داشت و در هر حالتی که تناسب و نظم منشخصی نداشته باشد نمی توتان گفت زیبایی و طبیعی بودن کاشت مو را فراهم کند. فراهم کند .. فولیکول های مو در قسمت رویش مو باید در زاویه مناسب قرار گیرد تا حالت زیبایی مو مانند مو های طبیعی دور سر باشند

کاشت موی FIT

یکی از موثرترین روش ها برای ترمیم مو ، کاشت مو FIT است که هیچ جای زخمی را در پشت سر فرد مراجعه کننده برجا نمی گذارد. در اين روش نياز به بستري شدن مراجعه کننده نیست. انجام پيوند در روش کاشت مو  FIT کاملا سرپايي و با بي حسي موضعي است.

بهترین نامزدهای کاشت مو FIT

تعدادی ازمهم ترین نکات قابل بررسی که مشخص می کند فرد کاندید مناسبی برای پیوند مو به این روش به حساب می آید، عبارتند از:
*آقایان 18 تا 25 ساله کاندید مناسبی برای کاشت مو نمی باشند بجز موارد خاص با نظر پزشک.
*بررسی وضعیت سلامت فرد شرح حال کامل و انجام آزمایشات لازم ضروری است. بیماران دیابتی و فشار خون بالا قبل از عمل بایستی بیماری آنها کنترل شده باشد. همچنین افرادی که درگیر بیماریهای عفونی و مشکلات پوستی هستند باید قبل از عمل درمان شوند تا کاندید مناسبی برای کاشت مو با این روش باشند.
* قطر تنه مو در عمل کاشت مو بسیار مهم است. افرادی که قطر موی آنها زیاد است در مقایسه با افرادی داری قطر مو کمتری هستند کاندیدای بهتری هستند.

*کیفیت موها در ناحیه دهنده مو (بانک مو) نقش مهمی در فرایند کاشت مو دارد. کسانی که در ناحیه پشت سرشان تراکم بالایی ازفولیکولهای مو داشته باشند، کاندید خوب برای پیوند مو به حساب می آیند. اگر تراکم بالا باشد موهای قابل دسترس برای کاشت در ناحیه جلوی سر بیشتر امی شود. موهای ضخیم و مجعد ظاهر پر تری ایجاد می کنند.
*میزان شلی پوست مشخص می کند تا چه میزان از پوست پشت سر می توان بر داشت تا با حد اقل کشش بتوان بخیه زد واحتمال اسکار بخیه کاهش یابد . در پوستهای شل تر میزان مجاز برداشت پوست بیشتر از پوست سفت مباشد.

مهم ترین مزایای کاشت مو FIT

* محل برداشت جهت پیوند مو در پشت سر غیر قابل رویت است.
* پوست محل کاشت مو کاملا طبیعی و بدون فرورفتگی و برجستگی است.
*  ظاهر موهای کاشته شده کاملا طبیعی خواهد بود.
* کسب بالاترین تراکم ممکن کاشت مو در یک جلسه.
* فراهم نمودن درصد رشد مو ۹۰% تا ۱۰۰% موهای کاشته شده
* ایجاد طبیعی ترین خط رویش مو در جلو سر
*امکان استفاده از موهای بدن (سینه و کتف) جهت پیوند مو به سر در صورت نیاز
*عدم نیاز به دوران نقاهت پس از پیوند مو به دلیل سر پایی بودن
*عدم نیاز به مراجعه جهت ویزیت پس از کاشت مو

اقدامات پیش از کاشت مو FIT

مهم ترین مواردی که فرد مراجعه کننده پیش از کاشت مو FIT باید آنها رعایت کند، این موارد هستند:

* شب قبل وصبح روز عمل سر،گردن وصورت را با بتادين بشوييد.
*از 2هفته قبل از كاشت، از مصرف آسپرين، مسكن،نياسين،روغن ماهي .ويتامينEوهمچنين از كشيدن سيگار خودداري كنيد.
* از 48 ساعت قبل از كاشت از مصرف الكل خودداري كنيد.
* میتوانید روز عمل فیلم یا موسیقی مورد علاقه خود را بر روی فلاش با خود بیاورید تادر حین عمل آنرا تماشا کرده یا گوش دهید.
* روز عمل لباسهايي بپوشيد كه از جلو باز شود.
* مرحله اول بهبودي ممكن است 10 روز طول بكشدموها ممكن است در ابتدا ريزش پيدا كنند وبعد رشد كنند.

کاشت مو FIT

اقدامات پس از کاشت مو FIT

* تا دو هفته بعد از عمل از دوش يا حمام با آب داغ خودداري كنيد.
*داروهاي تجويز شده را طبق دستور مصرف نماييد.
* بخيه ها بعد از 10 روز برداشته ميشوند.
* بعد از برداشتن پانسمان ميتوانيد سر را روزانه با آب ولرم وشامپوي  بچه ملايم بشويد.
* پانسمان روي سر به مدت 48-24 ساعت روي سر باقي ميماند و سپس برداشته ميشود.
* ممكن است در محلهاي كاشت دلمه هاي كوچك تشكيل شود كه در مدت حداكثر 2هفته پاك ميشوند.
* حتي الامكان ناحيه كاشت شده را باز نگه دارييد واز پوشيدن كلاه وكلاه گيس خودداري كنيد.
* روزانه 4بار از كمپرس يخ روي ناحيه جلو وكناره هاي سر استفاده كنيد.
* تا يك هفته به هنگام خواب سر را كمي بالا تر از تنه قرار دهيد .
* تا 4 هفته پس از جراحي از قرار گرفتن مقابل نور آفتاب خودداري كنيد .
* تا دو هفته ازمصرف آسپرين ،الكل وسيگار بپرهيزيد .
* ميتوانيد فعاليت عادي خود را از 1يا دو روز پس از كاشت شروع كنيد اما بايستي تا 2هفته از شنا كردن وفعاليت سنگين خوداري كنييد.
* ناحيه كاشت شده ممكن است  به رنگ صورتي در آيد كه در عرض يك هفته به حالت معمول بر ميگردد.
* ممكن است تا چند روز دچار تورم صورت و اطراف چشم شوييد كه اين حالت نيز بهبودي ميابد .
* در عرض 2هفته ممكن است در ناحيه كاشت دچار خارش شوييد درصورت لزوم دارو تجويز خواهد شد .
* از كندن ودستكاري دلمه ها خودداري كنيد.

کاشت مو FIT
کاشت مو FIT

عوارض احتمالی

کاشت مو  FIT عوارض قابل توجهی ندارد. با مشورت با پزشک می توان جلوی هر گونه عوارض احتمالی پس از کاشت مو را گرفت. برخی از عوارض احتمالی کاشت مو به این روش عبارتند از:

*تورم پوست
*بي حسی و مور مور شدن خفيف در منطقه دهنده مو
*درد منطقه دهنده يا گيرنده مو
*خارش
*پوسته ريزی سر
*جوش چرکی

نتیجه کاشت مو FIT

نتایج کاشت مو  FIT دائمی هستند. مراجعین می توانند پس از درمان طرح کلی خط موی خود را مشاهده کنند و مو فورا پس از درمان به صورت نرمال شروع به رشد می کند. ریزش موی کاشته شده در چند هفته پس از درمان نرمال است، اما پس از این ریزش اولیه، مو دوباره قوی و سالم رشد می کند و برای همیشه باقی می ماند. نتایج را در حدود چهار تا شش هفته پس از درمان می توانید مشاهده کنید و نتایج کامل را در حدود شش ماه پس از درمان می توان مشاهده کرد.

تفاوتهای برداشت مو کاشت مو FIT و FUT

برداشت مو (گرافت ) در روش کاشت مو FUT چگونه است؟

یکی از روشهای کاشت مو در موسسه ما با کمک یک روش تخصصی به نام FUT انجام می شود که مزیت های زیادی دارد. از جمله این مزایا می توان به بازدهی بسیار بالای آن برای کاشت مو اشاره کرد. در کاشت مو FUT یک نوار باریک از پوست حاوی مو با عمل جراحی از ناحیه دهنده مو برداشته می شود. ناحیه دهنده مو ، ناحیه ای از پشت سر یا طرفین سر بیمار است که کمتر مستعد فرآیند کچلی می باشد.

برداشت مو (گرافت ) در روش کاشت مو FIT چگونه است؟

FIT روشی دیگر برای به دست آوردن مو از ناحیه دهنده مو می باشد. واحد های فولیکولار به نواحی اختصاصی برداشت مو گفته می شود که از ناحیه دهنده در پوست سر برداشته می شوند.  یک ابزار پانچ مانند نوک تیز برای استخراج فولیکول های اختصاصی از پوست جمجمه مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت تفاوت این روش با روش کاشت مو FUT  در این مساله می باشد که در روش کاشت مو FUT یک نوار باریک مو از ناحیه دهنده پوست برداشته شده و واحد های فولیکولی به صورت میکروسکوپی از این نوار برداشته می شوند.

آثار زخم در روش کاشت مو FUT

با توجه به اینکه امکان شکاف دادن پوست بدون بر جای ماندن اثار زخم (هر چند کوچک) وجود ندارد، FUT می تواند باعث ایجاد لکه یا ایجاد اثار زخم بر روی پوست سر بشود

کاشت مو FUT

مقایسه کاشت مو FUT با FIT

هر دو این روش ها ، مزیت ها و معایب مختص به خود را دارند که به برخی از آنها در ادامه اشاره شده است:

1. در افرادی که تحت فرآیند درمانی FUT قرار می گیرند، معمولا باید تمام پوست سر جهت پیشبرد این روش تراشیده شود، در حالی که در افرادی که تحت پروسه FUT قرار می گیرند ، این امکان وجود دارد تنها ناحیه ای که از آن مو برداشته می شود، پیرایش می گردد.

2. در فرآیند کاشت مو FUT بازده پیوندی نسبت به روش URFUT پایین تر است. این نکته به این معناست که شما مقدار کمتری موی دهنده برای پیوند دریافت خواهید کرد. دلیل این مورد این است که در این روش نمی توان مقدار زیادی مو برداشت کرد.

3. در فرآیند کاشت مو FUT نرخ رشد مو های پیوندی پایین تر است. همچنین دقت ابزار پانچ مانند در روش کاشت مو FUT نیز،از تکنیک ماهرانه ای که در در روش  کاشت مو FUT و با کمک میکروسکوپ استفاده می شود، کمتر می باشد.

4. در روش کاشت مو FUT نیاز به بخیه زدن داریم، در حالی که در روش کاشت مو FUT نیازی به بخیه ندارد.

5.  برای افرادی که علاقه مند هستند موهای کوتاهی داشته باشند، ممکن است روش FUT انتخاب بهتری باشد. آثار زخم ناشی از فرآیند کاشت مو FUT ممکن است با داشتن موهای کوتاه کمتر در معرض توجه قرار بگیرد چرا که پراکندگی بیشتری دارند.

6.  بیمار باید برای مراجعات دوم و سوم پیوند مو با روش  کاشت مو FUT اقدام نماید و پزشک  می بایست آثار زخم ناشی از جراحی های قبلی بیمار را معاینه کند. البته در روش کاشت مو FUT این کار اجباری نیست.

پیش از اینکه بیمار برای روش پیوند خود تصمیم گیری کند، ضروری است که با یک جراح ماهر و متخصص مشورت کند.

در بسیاری از بیماران، کاشت موی مطلوب ، استفاده از هر دو تکنیک می باشد و بسیار مهم است که بیماران به کلینیکی مراجعه کنند که امکان انجام هر دو پروسه را داشته باشد.

به منظور بالا بردن سطح آگاهي و آرامش خاطر مراجعين محترمجلسه مشاوره حضوري به صورت رايگان مي باشد،در اين جلسه مشكلتان بطور كامل بررسي ميگردد و اطلاعات كاملي پيرامون مشكل مربوطه و روشهاي درماني در اختيارتان قرار ميگيرد و راهكارهاي لازم توضيح داده ميشود .در انتها به تمام سوالات شما با كمال صبر و حوصله پاسخ داده ميشود تا به اين ترتيب تصوير روشني از مسير درمان در پيش رويتان قرار گيرد
پزشكان و متخصصان اين مركز در نهايت تخصص , تعهد و دلسوزي شما را در اين مسير همراهي كرده و تمامي پرسنل اين مركز آماده ارائه بهترين خدمات به شما خوبان هستند.آرزومند ديدار شما در اين مركز و ارائه خدمات به شما عزيزان هستيم.

،، به ما بپيونديد و در مسير زيبايي وجواني با ما همراه شويد… ،،

ورود هر مشتري تازه به گروه پرشين هير يعني يك دنيا مسئوليت و تعهد.

مسئوليت براي پزشكان و دست اندركاران اين مجموعه كه به اين انتخاب و اعتماد احترام بگذارند و بهترين امكانات و خدمات را به مشتريان خود عرضه كنند.

در كنار شما و نزديك به شما برايتان مكاني آرامش بخش را برگزيـــده ايم و پلي ميان خود و شما شـده ايم تا به مـا در گروه پرشين هير بپيونديد.

گالری تصاویر

تصاوی بیشتر

مجله پوست و موی پرشین هیر

اگر به دنبال جدیدترین مطالب در حوزه ی پوست،مو،زیبایی هستید این قسمت را دنبال کنید

[go_portfolio id="post1"]

خدمات ما

خدماتی که در مرکز کاشت مو پرشین هیر انجام می شود

کاشت مو FIT

کاشت موی ترکیبی

کاشت مو FIT

کاشت ریش و سبیل

کاشت مو FIT

مزوتراپی

سوالات خود را از طریق تلگرام با مشاورین ما در میان بگذارید

ثبت سوال