کاشت ابرو

کاشت ابرو یکی از روشهای زیبایی چالش برانگیزی است که انجام می گردد، اما زمانی که توسط متخصصین انجام می شود، می تواند یک نتیجه قابل توجه داشته باشد. این نوع کاشت ابرو را می توان با تکنیک های FUE یا FUG / strip انجام داد، اما مهمترین کار ایجاد با دقتِ بخش های گیرنده برای موهاست تا جهت و زاویه رشد درست باشد و همچنین طراحی کاشت ابرو طبیعی داشته باشد تا با سایر ویژگی های صورت بیمار همخوانی کامل داشته باشد.

اگرچه هنگامی که ابروها کامل و با فرم مناسب هستند بندرت ممکن است کسی متوجه آنها شود، اما چنانچه ابروها بیش از حد نازک شده باشند یا ریخته باشند، بسیار مشخص است. و با این اتفاق ظاهر و چهره فرد ممکن است روی او تأثیر بگذارد و اعتماد به نفسش را کاهش دهد. با توجه به پیشرفت های تکنیک های کاشت مو طی 10 سال گذشته، پیوند ابرو  و کاشت ابرو امکان پذیر است و هنگامی که به درستی انجام می شود، می تواند نتایج خوبی داشته باشد؛ خواه بدلیل ریزش موی دائمی در منطقه مشخص یا نازک شدن ابرو به دلیل برداشتن بیش از حد و یا مسائل ژنتیکی، کاشت ابرو می تواند ابروها را بازسازی کند.

چرا کاشت ابرو؟

روش های دیگری هم وجود دارد که ابروها را پرتر نشان می دهند، مثلا خال کوبی یا تتو و یا آرایش روزانه آنها، اما این روش ها نقاط ضعف خود را دارند، مثلا آنها راه حل طبیعی برای مشکل شما نیستند. اما کاشت ابرو مستقیما از موهای سرتان استفاده می کند، موها دائمی هستند و می توان آن را تا جایی انجام داد تا به رضایت کامل بیمار رسید.

یکی دیگر از مزایای این کاشت ابرو طبیعی این است که تقریبا بدون درد است و تقریبا 5 تا 7 روز طول می کشد تا از بهبود یابد. و تفاوتی نمی کند که تمام ابرو بازسازی می شود و یا قسمتی از آن. سرعت رشد مجدد موهای پیوند شده بسیار بالا است، گرچه بیمار گاها تکرار روش را برای رسیدن به تراکم بیشتر انتخاب می کند

کاشت ابرو طبیعی
کاشت ابرو
کاشت ابرو طبیعی
برای دیدن نمنه کار ها کلیک گنید

روش کاشت ابرو

یکی از بهترین جنبه های کاشت ابرو این است که روش انجام این کار نسبتا ساده است. هر میزان کاشتی که مد نظر شما باشد، صرفنظر از اینکه آیا محدوده کوچکی را می خواهید پوشش دهید یا می خواهید یک بازسازی کامل برای ابروهای ضخیم داشته باشید، این روش می تواند شامل پیوند در هر جایی از 50 تا 400 گرفت در هر ابرو باشد، که هر گرفت شامل یک یا دو فولیکول مو است. اولین قدم طراحی ابرو است که با توجه به بازخورد و علاقه شما انجام می شود، و نهایتا دکتر ما بررسی می کند که طراحی زیبا بوده و ظاهری طبیعی داشته باشد. اغلب بیماران مقداری داروی آرامبخش مصرف می کنند و بمحض اینکه داروی بیهوشی با استفاده از دستگاه Wand® (یک دستگاه کامپیوتری که حساسیت را به حداقل می رساند) تزریق شود، بیمار دیگر هیچ دردی حس نمی کند.

با استفاده از تکنیک نواری FUG / strip یا تکنیک FUE موها معمولا از پشت سر برداشته می شوند. تصمیم گیری در مورد تکنیک مورد استفاده برای برداشت توسط شما و دکتر انجام می شود، بسته به نوع پوشش مو، قومیت و اهداف و نگرانی های شما. گاهی اوقات موها از پایین ترین قسمت پشت سر گرفته می شوند تا موهای بهتری بدست آیند. در حالیکه گرفت ها توسط تیم تخصصی ما (که به طور متوسط پشتیبانی کننده بیش از 500 مورد کاشت ابرو هستند) در زیر میکروسکوپ تهیه می شوند، پزشک تمام سایت های دریافت کننده را مشخص کرده و سپس جهت و زاویه رشد را تعیین می کند.

پس از آن، گرافت ها در هر یک از سایت های دریافت کننده قرار می گیرند، دستیاران ما کارشناسان خبره در انجام این مرحله هستند و تمام فرآیند توسط جراح مورد نظر شما نظارت می شود. چند ساعت بعد، هنگامی که اکثر موها پیوند داده شد، بارها ابروها بررسی می شوند، تا هر دوی بیمار و پزشک از شکل و تراکم راضی باشند. و تا زمانی که بهترین حالت ممکن برای ابروها ایجاد نشود، فرآیند ادامه می یابد. بسته به تعداد موی های پیوند داده شده، این روش معمولا 4 ساعت طول می کشد. پس از آن بیمار می تواند مطب را ترک کند، البته احتمال کمی ناراحتی در ناحیه دهنده وجود دارد. طی حداقل 5 روز اول قرمزی های خفیف در اطراف موهای کاشته شده وجود خواهد داشت، و بعد از آن معمولا صورتی رنگ می شوند که می توان آنها را با آرایش پنهان کرد. گاهی برخی بیماران واکنش شدیدتری نشان می دهند و کبودی و تورم در اطراف چشم در سه روز اول ایجاد می شود، اما بیشتر آنها مخفی هستند. اگر در ناحیه اهدا کننده بخیه زده شود، بهبودی کامل چند هفته طول خواهد کشید، جای زخم خط پاک خواهد شد یا چنانچه روش FUE استفاده شود، هیچ خطی وجود ندارد و نیازی به بخیه هم نخواهد بود.

موهای پیوند زده شده در طی دو تا سه هفته می ریزند و سپس این موها باید در طول چهار ماه شروع به رشد کنند. در طول هفته دوم و سوم ابروها واقعا زیبا بنظر می رسند، با توجه به اینکه موها هنوز نریخته اند. در طول شش ماه آینده، ابروها به طور معمول بیشتر و بیشتر متراکم می شوند. از آنجایی که موی های اهدا کننده به طور معمول از پوست سر می آیند، معمولا هر 10 تا 14 روز نیاز به پیرایش دارند، و گاهی لازم است که کمی مراقبت بیشتری داشته باشید.

برای این روش خطرات بسیار کمی وجود دارد، اما ممکن است مشکلاتی مانند صورتی ماندن طولانی مدت پوست، رشد ضعیف موهای پیوند شده و گسترش دامنه اهدا کننده نوارهای مو وجود باشد. بیمار گاها برای رسیدن به تراکم بیشتر، سالی یکبار یا بیشتر مراجعه می کند.

آیا شما کاندیدی برای کاشت ابرو هستید؟

به طور کلی، اکثر بیماران کاندید مناسب برای کاشت ابرو هستند. محیط مناسب پزشکی برای کاهش خطر عوارض مهم است. بیمارانی که موهای ابروی خود را بدلیل ژنتیک، برداشت بیش از حد یا جراحتی از دست داده اند، معمولا بهترین کاندیدا هستند. کسانی که بیماری آلوپسی آروپاتا (alopecia areata) را تجربه کرده اند، آلوپسی فرونتال (frontal fibrosing alopecia) و یا شرایط دیگر که منجر به از دست دادن ابرو شده است، ممکن است کاندیدای مناسبی نباشند، چرا که خطر رشد نامناسب موها وجود دارد. کاندید شدن شما توسط دکتر تعیین می شود. انتظارات می بایست واقع گرایانه باشند- هدف این است که شکل ابروها را به طور قابل توجهی بهبود ببخشیم و بهترین نتیجه ممکن را ایجاد کنیم، اما ایده آل شدن ابروها کمی غیرواقع بینانه خواهد بود.

 

میخواهم درخواست مشاوره دهم