Persian Hair`s Information

اقدامات قبل از کاشت مو

اقدامات قبل از کاشت مو

برای اینکه یک فرد بتواند از روند کاشت موی خود راضی باشد، پزشکان مرحله پیش از عمل را به مراجعین کاشت مو معرفی می کنند. در حقیقت کاشت مو برای درست انجام شدن به  آمادگی های لازم اقدامات قبل از کاشت مو نیاز دارد که این عوامل عبارتند از:

* خودداری از مصرف سیگار ، قلیان و پیپ از یک ماه پیش از عمل.

* پرهیز از مصرف کپسول ها و قرصهای حاوی ویتامین E از ده روز قبل از عمل.

* خودداری از مصرف اسپیرین یا هرگونه داروی حاوی آسپیرین، دارو های ضد انعقاد خون نظير وارفارین از ده روز قبل از عمل.

* خودداری از مصرف هر نوع مشروبات الکلی از یک هفته قبل از عمل.

* از یک هفته قبل از عمل در صورت مصرف هر نوع دارو ، انواع ویتامین ها و مکمل های غذایی ، ترکیبات درمانی گیاهی (نظیر انواع عرقیجات ، چای سبز و سفید و …) و یا معدنی حتماً پزشک خود را آگاه سازید زیرا ممکن است نیاز به قطع مصرف آنها و جایگزین نمودن آنها با دارو های دیگر باشد.

اقدامات قبل از کاشت مو-کاشت مو

* در صورتیکه در شهر دیگری ساکن هستید طوری برنامه ریزی نمایید که شب قبل از عمل در محلی نزدیک کلینیک به سر ببرید . توجه داشته باشید هرگونه تأخیر در روز عمل ممکن است سبب موکول شدن عمل شما به زمان دیگری شده و علاوه بر آن خسارتی بابت لغو عمل از شما دریافت گردد. همچنین باید تا حدود 24 ساعت پس از انجام عمل به منظور معاینات لازم در دسترس باشید و پس از این زمان می توانید برای برگشت خود برنامه ریزی نمایید. در واقع شما بایستی از شب قبل از عمل تا حدود 24 ساعت پس از عمل را در شهر محل عمل بمانید.

* اگر از داروهای مسکن و خواب آور ، آنتی هیستامین ، فنوتیازین ، کلرپرومازین ، تیوریدازین ، تری فلئوپرازین ، پرومتازین ، پرفنازین و … استفاده می نمایید بایستی در مورد ادامه مصرف آنها از یک هفته قبل از عمل با پزشک جراح پیوند مو مشورت نمایید.

* از یک هفته قبل از عمل مصرف داروی ایندرال (پروپرانولول) و داروهای مشابه مجاز نیستند.

* قطع استفاده از مانیوکسیدیل و محلول های مشابه از حدود یک هفته قبل از عمل.

* خودداری از مصرف دارو های مسکن و ضد التهاب غیر استروئیدی شامل بروفن (Advil) ایندومتاسین ، دیکلوفناک ، ناپروکسن ، پیروکسیکام و نظیر آنها از یک روز قبل از کاشت مو .

* شب قبل از عمل به خوبی استراحت نمایید.

* روز عمل قبل از حرکت به سمت کلینیک سر خود را با شامپو کاملاً شسته و تمیز نمایید.

* اولين دوز آنتی بیوتیک خود را طبق دستور پزشک یک ساعت قبل از حرکت همراه با صبحانه یا ناهار مصرف نمایید.

* بسته به اینکه زمان عمل شما صبح و یا بعدازظهر باشد قبل از عمل حتماً صبحانه و یا ناهار سبک میل نمایید. اگر به هر دلیل در انجام عمل شما از روش sedation (استفاده از داروهای مسکن داخل وریدی تحت نظر متخصص بیهوشی) استفاده می شود بایستی در زمان عمل ناشتا باشید. در این مورد پزشک به شما دستورات لازم را خواهد داد.

* اگر به پنی سیلین ، سفالکسین ، اریترومایسین و یا هر داروی دیگری حساسیت دارید حتماً پزشک خود را آگاه سازید.

* روز عمل از پوشیدن لباسهایی چون تی شرت که نیاز به درآوردن از ناحیه سر دارند اجتناب کنید.

* به دلیل اینکه حین عمل از داروهای تأثیرگذار بر روی هوشیاری استفاده می شود شما تا 24 ساعت پس از عمل مجاز به رانندگی نمی باشید . بنابراین برای بازگشت خود برنامه ریزی لازم را انجام دهید.

* می توانید تا روز قبل از عمل از رنگ مو استفاده نمایید. ضمناً در صورتی که اکثریت مو های شما به خصوص در نواحی بانک مو (پشت سر و اطراف گوش ها) سفید است بهتراست شب قبل از عمل مو های خود را رنگ نمایید

آزمايشات لازم جهت كاشت مو

معمولا قبل از فرایند کاشت مو فرد مراجعه کننده باید چند آزمایش خونی دهد تا پزشک از نداشتن مشکلات انعقاد خون در فرد اطمینان حاصل نماید . بطور کلی آزمایشهای لازم جهت پیوند مو عبارتند از :

* FBS

* TG – Chelesterol

* BT – CT – PT – PTT

* HBS Ag

* Hcv Ab

* HIV Ab

پس از آزمایش:

جواب این آزمایشات توسط پزشک متخصص کاشت مو بررسی می شود و در صورتی که مشکلی از لحاظ آزمایشات نداشته باشید موارد زیر را نیز بایستی بررسی فرمایید :

* شما بایستی حتما قبل از انجام کاشت موی طبیعی فشار خون خود را چک نمایید . در صورتی که فشار خون شما از حد مجاز برای انجام کاشت مو بیشتر باشد حتما پزشک خود را مطلع سازید.

* از مصرف آسپرین یا هر گونه داروی حاوی آسپرین از حدود ۱۰ روز قبل از کاشت مو به شدت پرهیز نمایید . اگر از داروهای ضد انعقادی نظیر وارفارین و … استفاده می نمایید بایستی در مورد قطع دارو و یا جایگزین نمودن آن با پزشک خود مشورت نمایید.

*از حدود یک هفته قبل از انجام کاشت مو از مصرف هر نوع مشروبات الکلی پرهیز نمایید.

* در صورتی که از هر گونه مواد مخدر استفاده می نمایید حتما قبل از رزرو نوبت جهت کاشت مو پزشک خود را مطلع سازید

* روز قبل از عمل به میزان حداقل یک لیتر (۴ لیوان) آب یا مایعات دیگر بنوشید.

* از مصرف هر گونه داروی مسکن بدون مشورت با پزشک در روز قبل از عمل پرهیز نمایید. شود لطفا آن را به دقت مطالعه کنید

به منظور بالا بردن سطح آگاهي و آرامش خاطر مراجعين محترمجلسه مشاوره حضوري به صورت رايگان مي باشد،در اين جلسه مشكلتان بطور كامل بررسي ميگردد و اطلاعات كاملي پيرامون مشكل مربوطه و روشهاي درماني در اختيارتان قرار ميگيرد و راهكارهاي لازم توضيح داده ميشود .در انتها به تمام سوالات شما با كمال صبر و حوصله پاسخ داده ميشود تا به اين ترتيب تصوير روشني از مسير درمان در پيش رويتان قرار گيرد
پزشكان و متخصصان اين مركز در نهايت تخصص , تعهد و دلسوزي شما را در اين مسير همراهي كرده و تمامي پرسنل اين مركز آماده ارائه بهترين خدمات به شما خوبان هستند.آرزومند ديدار شما در اين مركز و ارائه خدمات به شما عزيزان هستيم.

 ،، به ما بپيونديد و در مسير زيبايي وجواني با ما همراه شويد… ،،

ورود هر مشتري تازه به گروه پرشين هير يعني يك دنيا مسئوليت و تعهد.

 مسئوليت براي پزشكان و دست اندركاران اين مجموعه كه به اين انتخاب و اعتماد احترام بگذارند و بهترين امكانات و خدمات را به مشتريان خود عرضه كنند.

در كنار شما و نزديك به شما برايتان مكاني آرامش بخش را برگزيـــده ايم و پلي ميان خود و شما شـده ايم تا به مـا در گروه پرشين هير بپيونديد.

گالری تصاویر

تصاوی بیشتر

مجله پوست و موی پرشین هیر

اگر به دنبال جدیدترین مطالب در حوزه ی پوست،مو،زیبایی هستید این قسمت را دنبال کنید

[go_portfolio id="post1"]

خدمات ما

خدماتی که در مرکز کاشت مو پرشین هیر انجام می شود

اقدامات قبل از کاشت مو

کاشت موی ترکیبی

اقدامات قبل از کاشت مو-کاشت مو

کاشت ریش و سبیل

اقدامات قبل از کاشت مو-کاشت مو

مزوتراپی

سوالات خود را از طریق تلگرام با مشاورین ما در میان بگذارید

ثبت سوال