۷ تاثیر شگفت انگیز آب روی سلامتی و پوست

//۷ تاثیر شگفت انگیز آب روی سلامتی و پوست

۷ تاثیر شگفت انگیز آب روی سلامتی و پوست

۱- آب بنوشید تا پوستتان مثل هلو زیبا شود

آب یک ضد چروک طبیعی است. نوشیدن آب باعث شادآبی پوست می شود و آن را جوانتر نشان می دهد. همچنین با افزایش جریان خون پوستتان را مثل هلو شادآب و زیبا می کند. کافیه یک ماه به جای سایر نوشیدنی ها آب بنوشید، میبینید که همه دوستانتان از دیدن پوست زیبایتان شگفت زده می شوند و کنجکاو می شوند که بدانند از چه مرطوب کننده ای استفاده می کنید.

۲- آب بنوشید تا لاغر بمانید

اگر در حال تلاش برای لاغر شدن و جذاب شدن هستید آب بنوشید. چون هم متابولیسم بدنتان را افزایش می دهد و هم کمک می کند کمتر احساس گرسنگی کنید. بنابراین بهتر است قبل از رد شدن از جلوی پیتزا فروشی حسابی آب نوشیده باشید وگرنه تضمین نمی کنیم رژیمتان شکسته نشود.

۳- آب بنوشید تا پر انرژی و سرحال باشید

وقتی دهیدراته می شوید احساس خستگی بیشتری می کنید. اگر آب بنوشید دوباره احساس سرحالی و شادآبی بیشتری می کنید. وقتی آب می نوشید قلب شما مثل یک ورزشکاری که دوپینگ کرده خون را بهتر پمپاژ می کند بنابراین اکسیژن و مواد غذایی راحت تر به سلول ها می رسند و می توانید مثل یک قهرمان از پس ترافیک های خسته کننده شهر و کارهای روزمره به خوبی بربیایید.

۴- آب بنوشید تا استرستان از بین برود

حدود ۷۰% از مغز ما از آب تشکیل شده. اگر دهیدراته شویم مغز ما تحت فشار قرار می گیرد و بقیه داستان را خودتان می توانید حدس بزنید.

دچار بی تابی و استرس می شویم، هوشیاری بصری کاهش پیدا می کند و تمرکزمان را از دست می دهیم. برای این که به این حالت دچار نشویم بهتر است به طور دائم و منظم آب بنوشیم.

۵- آب بنوشید تا دچار گرفتگی عضلات نشوید

بلاخره آن شنبه معروف از راه رسید و تصمیم گرفتید برای ورزش به باشگاه بروید، اما بعد از ورزش، تمام عضلاتتان گرفته و احساس کوفتگی و درد شدیدی می کنید! راه حلش نوشیدن آب در حین ورزش است. نوشیدن آب قبل و حین ورزش انرژی شما را چند برابر می کند و کمک می کند با قدرت بیشتری ورزش کنید.

۶- آب بنوشید تا دستگاه گوارشتان خوب کار کند

اگر یبوست دارید بهتر است بدانید که نوشیدن آب به هضم غذا کمک می کند و همچنین باعث می شود روده هایتان به راحتی تخلیه شوند و بهتر کار کنند.

۷- آب بنوشید تا سنگ کلیه نگیرید

اگر شما هم ارث ابتلا به سنگ کلیه دارید بهتر است بدانید که آب ادرار را رقیق می کند بنابراین املاح و مواد معدنی که باعث ایجاد سنگ کلیه می شوند را حل می کند و خطر ابتلا به سنگ کلیه را کاهش می دهد. اما فراموش نکنید که اگر در حال حاضر دچار سنگ کلیه هستید، حتماً باید به پزشک خود مراجعه کنید.

منبع : ربان

۱۳۹۵-۱۲-۱۷ ۲۱:۵۲:۳۱ +۰۰:۰۰اسفند ۳ام, ۱۳۹۵|زیبایی پوست دسته بندی ها|برچسب ها: , , , |

هیچ نظری وجود ندارد

دسته ها

برچسب ها

فعالیت های اخیر