پیوند مو در سن نوجوانی

/, کاشت مو/پیوند مو در سن نوجوانی

پیوند مو در سن نوجوانی

نوجوانان و پیوند مو

با خواندن این مقاله شگفت زده می شوید و شاید البته کمی هم بترسید.

نوجوانانِ در حالِ تاس شدن  حاضرند میلیون ها تومان برای کاشت مو می پرداخت کنند

 

 

” گزارشی در Now York Post خبر از پسران نوجوانی می دهد که با چرب زبانی والدینِ ثروتمندِ خود را متقاعد می کنند هزینه ی جراحی ترمیم مو را پرداخت کنن تا از اولین علائم ریزش مو جلوگیری کنند.اگر شما نوجوانی هستید که با علائم الگوی تاسیِ مردانه مواجه شده اید, ممکن است تعجب کنید و فکر کنید که کاشتِ مو در این لحظه بهترین راه حل است، اما اینطور نیست. قبل از اینکه تصمیم به جراحی بگیرید, چندین مسئله وجود دارد که باید به آنها فکر کنید.

چرا ترمیم مو ممکن است راه مناسبی برای نوجوانان نباشد

جراحانِ بسیاری عمل پیوند مو را برای بیماران نوجوانِ ابتدای ۲۰سالگی انجام دادند; اما آنها همیشه این توصیه را هم دارند که فرد قبل ازاین  تصمیم ، بهتر است اندکی فکر کند . دلایل مختلفی برای این مسئله وجود دارد و به نوجوانان توصیه می شود که جراحی کاشت مو را به اواسط ۲۰سالگی یا دیرتر عقب بیاندازند.

یکی از اصلی ترین دلایل این است که در نوجوانان تشخیص الگوی ریزش مو مشکل است. یک نوجوانِ ۱۹ ساله فقط می تواند برای برطرف کردنِ میزان ریزش موی قابل توجه اش در سالهای بعد, پیوند مو انجام دهد; به این معنی که او در مرحله ی اول به اصلاحِ روند تاسی که در حال افزایش است نیاز دارد.از آنجایی که پیوند مو یک عمل دائمی است, اگر ریزش مو در یک فرد ادامه داشته باشد, شرایط وخیم تر می شود. ( چگونه پزشک مناسب خود را انتخاب کنیم ؟)

 

چرا بیشتر متقاضیانِ جراحی, نوجوانان هستند؟

در برخی افراد به دلایل ارثی و ژنتیکی انتظار می رود که در نوجوانی دچار ریزش مو شوند.از آنجایی که طی چند سال اخیر میزان ریزش مو در نوجوانان افزایش یافته, تعجبی ندارد  که چرا میزان تقاضا برای جراحی در نوجوانان شده است . دلیل آن می تواند فرهنگ رسانه های اجتماعی نیز باشد.زیرا نوجوانان روزانه عکس های سلفی بسیاری گرفته و یا در عکس های دسته جمعی با دوستان زیادی شرکت می کنند و این عکس ها بطورمداوم در اینترنت به اشتراک گذاشته می شود که نقش مهمی  در این مسئله دارد. شاید به این دلیل نیز باشد که نوجوانانِ امروزه به اختیارات و آزادی های خود بیشتر آگاهی دارند و این را هم می دانند که والدین شان  برای پرداخت چنین پول هایی راضی هستند.

 

گزینه های دیگر

آیا واقعا یک نوجوان از نظر پزشک جراحی که با نوجوانان سروکار دارد نیاز به جراحی دارد یا خیر؟ وقتی جراح توصیه می کند که قبل از جراحی اندکی صبر کنید, فرد راه های ساده ای مثل پوشدین کلاه یا کلاه گیس را امتحان می کند و چشم انتظار بهترین اتفاق (یعنی جراحی) می ماند .

برای اطمینان باید بگوییم که راه های موثر دیگری مثل قرص Propecia (فیناستراید Finasteride) که باید روزانه یک عدد مصرف شود , یا لیزر تراپی که در منزل هم انجام می شود وجود دارد. برای ناحیه ی فرق سر, قرص Rogaine (ماینوکسیدیل Minoxidil) موثر است که باید روزانه ۲ عدد مصرف شود; اما اگر شخص مصرف آن را قطع کند اثرش نیز از بین می رود.

این مسئله اثبات شده که علت ریزش مو معمولا یک الگوی تاسیِ مردانه است که می تواند به شما و جراحتان در تصمیم برای بهترین روش درمان کمک کند.برای مثال اگر شما به دلایل تغذیه ای دچار ریزش مو شده اید, باید بجای استفاده از ماینوکسیدیل و فیناستراید , رژیم غذاییتان را عوض کنید.اگر بطور ناگهانی دچار ریزش مو شده اید, ممکن است دلیل آن Telogen effluvium باشد که یک ریزش موی موقتی به دلیل شوک و استرس زیاد بدن است.معمولا ریزش مو بعلت Telogen effluvium خود به خود و پس از چند ماه متوقف شده و موها به حالت اولیه ی خود باز میگردند. ( چه اقداماتی قبل از کاشت مو باید انجام داد )

هنگامی که یک جراح توصیه می کند که بیماران نوجوان قبل از جراحی پیوند مو چند سال منتظر بمانند, در مواردی همین دوره برای افراد جوان تر بسیار مفید است. ریزش مو ممکن است در اثر سوختگی شدید یا زخم پوست سر باشد که می تواند با پیوند مو درمان شود و ربطی به سن و پیری و نوجوانی نیز ندارد  به این دلیل که ریزش مو محدود به ناحیه ی خاصی از سر است و انتظار نمی رود که بر اثر بالا رفتن سن در تمام سر پخش شود. پس اگر نوجوان هستید و به دلیل سوختگی دچار ریزش مو شده اید, زمان را از دست ندهید و به دنبال تحقیق  در مورد ترمیم موهایتان باشید.

کلینیککاشت موی هیر پرشین  با سابقه ی بالایی که در جراحی پیوند مو دارد، می تواند علت ریزش موی شما را ارزیابی کرده و اگر جراحی بهترین راه برای شماست به شما کمک کند. با ما تماس بگیرید.

 

هیچ نظری وجود ندارد

دسته ها

برچسب ها

فعالیت های اخیر