،، به ما بپيونديد و در مسير زيبايي وجواني با ما همراه شويد… ،،

سوالات متداول۱۳۹۶-۶-۲۱ ۱۰:۴۸:۳۵ +۰۰:۰۰

Persian Hair`s Information

سوالات متداول کاشت مو

سوالات رایج  کاشت مو

* آیا موهايي كه کاشت و پیوند می یابند ريزش مویی همانند موهای قبلی نخواهند داشت ؟
اين موها کاملا دائمي هستند و در آینده تحت هیچ شرایطی نيز ريزش نخواهند داشت. اين موها از پشت سر معروف به ناحیه امن در برابر ریزش برداشته مي شوند. موهاي پشت سر هم بدليل عدم وجود گيرنده هاي هورمون DHT مستعد ريزش نيستند و در برابر ریزش با الگوی مردانه مقاوم هستند و به هرجايي منتقل شوند اين ویژگی خود را حفظ مي كنند .در حقیقت یکی از موارد ضمانت کاشت مو طبیعی دوام دائمی موهای مقاوم در برابر نارساییهای ژنتیکی در پشت سر است.

سوالات متداول

* آيا در محل كاشت موها اثر زخم سوراخ ها باقي مي ماند؟
خیر ، با پیشرفت روزافزون تکنولوژی کاشت طبیعی مو و ورود ابزارکهای فوق ظریف امروزی تنها شکافی به اندازه بیرون آمدن افشانه های مو بر روی پوست ایجاد می شود و به هیچ عنوان اثر دیگری از خود باقی نمی گذارد و موهای کاشته شده کاملا با سایر موهای موجود مشابهت داشته و قابل تشخیص نخواهند بود.

* آیا اسکار و یا جای سوراخ هاي برداشت مو در روش MFIT/FIT باقی می ماند؟
خیر، همان طور که اشاره شد دستگاه های برداشت کاملا مکانیزه و دقیق است و قطر سوراخ های ایجاد شده تنها کمی بیشتر از قطر فولیکولها ست و از این رو به خوبي و بدون هيچ اثري ترميم مي شوند. و حتی اگر فردی موهای پوشش دهنده بخش برداشت را بسیار کوتاه کند باز هم اسکاری مشاهده نخواهد شد.

* آيا بیمار در حین عمل و یا پس از عمل احساس درد خواهد داشت؟
خير، اين عمل با روش بي حسي موضعي انجام مي شود و تنها درد بيمار درد تزريق ماده بي حسي در ابتداي عمل است، در حقيقت ممكن است در بيشتر طول عمل شما درخواب باشيد. پس از عمل نیز با وجود تجویزمسکن، اکثر بیماران نیازی به استفاده از مسکن ندارند.

* آيا جهت كاشت مو، مي بايست تمام موها كوتاه يا تراشيده شود؟
بله، در حقیقت به دلیل خطر عفونت و سهولت در برداشت در همه روشهای کاشت مو باید موها ماشین شود وتبلیغاتی که در این زمینه در رابطه با عدم نیاز به کوتاه کردن موانجام می شود کاملا غیر علمی وبعضا برای مراجعین خطرناک هستند.

* آيا موها یا ريش و سبيل پس از کاشت، قابل اصلاح كردن و تراشيدن هستند؟
بله، موی كاشته شده كاملا طبيعي است ورشد می کند وقابل اصلاح آرايش و تراشيدن مي باشد. این مو دقیقا هماننند قبل به رشد و نمو خود ادامه می دهد و چون از ژن خود شما و در واقع متعلق به خود شماست هیچ گونه تحریکی و یا تداخلی با سیستم ایمنی شما نخواهد داشت.

هزینه کاشت مو چقدر میباشد؟
کاشت مو بسته به میزان سطح طاسی فرد متقاضی ، روش کاشت ، تعداد کرافت های مو ، اتاق عمل مجهز ، تخصص پزشک ، و مواد مصرفی در افراد متغییر است. مشاوره ی حضوری کلینیک رایگان میباشد و جهت تتعین وقت مشاوره میتوانید با کلینیک تماس فرمائیید

* قسمتی از پوست سر من سوخته است و بر روی آن مو وجود ندارد.آیا امکان کاشت مو بر روی آن وجود دارد؟
بله ، کاشت مو بر روی اسکار سوختگی و یا خراشهای عمیق حاصل از زخم بر روی پوست هم در نواحی مختلف سر و هم در صورت انجام پذیر است. کلینیک آرا نمونه های موفق زیادی را از این گونه کاشت داشته است که می توانید تعدادی از عکسهای آن را در گالری عکس ببینید.

* کاشت موی FIT بهتر است یا کاشت مویFUT ؟
در حقیقت به این سوال به طور کلی نمی توان پاسخ داد.زیرا هر بیمار ممکن است کاندید مناسبی برای یک روش باشد و هر پزشک نیز در یکی از این روشها تبحر بیشتری داشته باشد.

* در هر جلسه كاشت مو، حداكثر چند گرافت كاشته مي شود؟
درروش FITدر يك روز كاري در حدود ۷۰۰-۱۶۰۰ گرفت (معادل ۲۱۰۰-۴۸۰۰ تار مو) کاشته می شود.البته این موضوع به جنس پوست سر ، بانک موی موجود، حوصله بیمار و تبحر پزشک و دستیاران او بستگی دارد. میزان بیشتر کاشت مو در یک روز هر چند با وجود تکنولوژی های امروزی میسر است اما به دلیل اینکه تغییرات زیادی را در زمان کوتاه به پوست سر بیمار وارد نموده و فرصت لازم برای تطبیق و بازیابی فولیکول با پوست را فراهم نمی کند معولا توصیه نمی شود با این وجود در صورت درخواست بیماران می توان این کار را هم انجام داد و تبلیغات برخی مراکز در انحصار این روش تنها رقابتهای تجاری برای جذب مشتری است.

* ممكن است كاشت و پیوند مو باعث آسيب به موهای قبلی فرد شود؟
بلي، اگردر هنگام سوراخ زدن برای کاشت دقت لازم صورت نگیرد ریشه موهای اطراف آسیب می بیند و باعث ریزش آنها می شود. زدن سوراخ در محل کاشت به دقت و سرعت زیادی احتیاج دارد و جهت رویش موهای فرد و چینش مناسب و یکنواخت این موها از شروط اصلی موفقیت این روش است. بنابراین ممکن است در صورتی که فرد انجام دهنده عمل کاشت از توانایی و مهارت لازم برخوردار نباشد به این موهای ارزشمند آسیب برساند. این نکته اهمیت توجه به تجربه و دقت فرد جراح را بیش از پیش نشان می دهد.

* آيا بعد از عمل پانسمان الزامي است؟
ذکر این نکته ضروری است که در زمان عمل بایستی با توجه به تازه بودن زخمها نکات و مراقبتهایی را در هفته نخست عمل همچنان رعایت نمود تا نتیجه عمل به بهترین نحو ممکن حاصل شود. روی منطقه برداشت نیز پانسمانی برای چند ساعت انجام می شود که توصیه می شود در طول روند کاشت و ابتدای هر روز بیمار قبل از مراجعه به کلینیک قسمت برداشت در روز قبل خود را با محلولهای توصیه شده توسط پزشک شستشو داده و بگذارد محل برداشت خشک شده و آماده مرحله برداشت بعدی شود.

* آیا کاشت مو با لیزر هم امکان پذیر است؟
لیزر