فعالیت های اخیر

page2slid

،، به ما بپيونديد و در مسير زيبايي وجواني با ما همراه شويد… ،،

کاشت مو ۱۳۹۶-۲-۵ ۰۱:۲۹:۱۴ +۰۰:۰۰

کاشت مو

hair transplanet Persian Hair

کاشت مو چیست؟

ریختن موی سر و طاسی دغدغه بزرگ بیش از نیمی از مردان جهان است. دغدغه ای که با روش کاشت مو قابل برطرف کردن است عملا به طور خلاصه كاشت مو يعنی انتقال مو از پشت سر به جلوى سر و جاهاى خالى سر و صورت.کاشت مو امروزه با بهره گیری از تکنولوژی جدید امکان پذیر است . با کاشت موی طبیعی  می توان نقاط کم مو یا عاری از موی سر را به گونه ای در مان نمود که ظرف مدت کوتاهی پوشیده از مو شوند. امری که تا چندی بیش حتی تصورش هم دشوار بود.
درحال حاضرتنها راه درمان وترمیم موهای ازدست رفته استفاده از کاشت موی طبیعی است که کاشت مو درنواحی مختلف ازجمله(سر – ابرو ریش و سبیل – مژه – نواحی اسکار) قابل انجام است . کاشت مو اولین بار درسال ۱۹۳۹توسط پزشک ژاپنی آقای دکتر Dr.Okuda مطرح وسپس درسال ۱۹۵۹توسط پزشک آلمانی Dr.Orentreich عملی گردید.

کاشت مو ، درمان ریزش مو

کاشت مو
کاشت مو
کاشت مو
کاشت مو
نمونه کارهای بیشتر

مهم ترین دلایل استقبال از کاشت مو چیست:

درسالهایی که گذشت تجارب و روش های متعددی جهت کاشت مو موردآزمایش قرارگرفت ودرنهایت امروزه بابهرگیری ازتکنولوژی جدید از دسته های کوچکترمو موسوم به میکروگرافت (micrograft) برای کاشت مو استفاده می شود که سبب نتایج رضایت بخش وظاهری طبیعی شده است وامری که تاچندی پیش حتی تصورش هم دشواربودامروزه تبدیل به یکی از اعمال جراحی سرپایی وبسیار سبک شده است که برپایه برداشت سالم ریشه های موی شخص وکاشت آنها درنقاط مورد نظر استوار است. پرشین هیر به عنوان بهترین کلینیک کاشت مو یکی از مراکز مهم در این حوزه میباشد

مهم ترین مزایای کاشت مو:

در روش کاشت مو طبیعی جهت جایگزین کردن موهای از دست رفته از فولیکول موهای موجود در نواحی مقاوم به ریزش (پشت و دور سر) موسوم به بانک مو استفاده می شود.بنابراین فولیکول یا پیاز موی پیوند شده نه تنها یک موی کاملا طبیعی است بلکه تقریبا تا پایان عمر باقی مانده و نسبت به ریزش مقاوم می باشد.
با توجه به اینکه فولیکول موهای برداشت شده در هر ناحیه از پوست بدن قابل رشد می باشند لذا میتوان به راحتی عمل کاشت مو را در نواحی مختلف بدن از جمله سر ، ابرو ، ریش وسبیل ،مژه،و یا حتی در نواحی جوشگاه (اسکار) ناشی از زخم ها و یا سوختگی ها نیز با موفقیت به انجام رسانید و خوشبختانه موهای جدید نیاز به مراقبت دارویی و غیر دارویی خاصی نداشته و مادام العمر رشد خواهند کرد واین موها را مانند موهای دیگر می توان شست و حالت داد و کوتاه کرد.

دیگر نگران موهای از دست رفته خود نباشید. مرکز تخصصی کاشت موی پرشین هیر  به عنوان بهترین کلینیک کاشت مو با کادر تخصصی خود زیبایی و جوانی را به شما باز می گرداند.شعار ما دقت ، کیفیت ، رضایت خاطر فرد در کوتاهترین زمان ممکن با جدیدترین متد روز دنیا کاشت موی طبیعی با ضمانت نامه کتبی و  با سرعت و دقت بالا انجام میشود کاشت موی طبیعی موی سر , ابرو و جوان سازی با تکنیک PRP توسط پزشک متخصص پوست و مو, شماره نظام پزشکی میباشند
پزشکان متخصص پوست و مو در این مرکز با تجربه چندین ساله در زمینه کاشت مو ضمن معرفی خود به عنوان یکی از بنیانگذاران کاشت موی طبیعی به روش Transplantation Isolated Follicular : FIT در ایران آمادگی خود برای ارائه خدمات را اعلام می نماید.

این کلینیک  به عنوان بهترین کلینیک کاشت مو با تجربه چندین ساله خود ، دارای بالاترین رکورد تعداد افرادی (بیش از ۱۵۰۰۰ نفر تا پایان سال ۹۰ (است که تحت عمل پیوند کاشت موی طبیعی قرار گرفته اند.
مراجعه کنندگان می توانند از طریق وب سایت ، ایمیل ، تماس تلفنی و یا حضور در جلسات مشاوره رایگان کاشت مو  با متخصصین این مجموعه مشورت نموده تا پس از بررسی وضعیت ایشان ، بهترین و رضایت بخش ترین شیوه مختص شخص مراجعه کننده ، به آنها پیشنهاد گردد.

کاشت مو ، درمان ریزش مو

کاشت مو طبیعی

روش کاشت مو طبيعی موثر ترین و قطعی ترین روش درمان ریزش مو است. کاشت مو بصورت یک عمل سرپایی و بدون بيهوشی ، همراه با بی حسی موضعی مي باشد. بنابراین شخص متقاضی کاشت مو در حین عمل هیچ گونه دردی که حاصل از موهایی است که روی سرش کاشته می شود را حس نمی کند. اگرچه کاشت موی طبيعی روشی است که نقطه آغاز آن سال ها قبل بوده اما به گفته متخصصین علم زیبایی در ۵ سال گذشته و با تحقيقات پیشرفته پزشکان متخصص پوست و مو دچار تحولات شگرفی شده بطوريکه در حال حاضر به سختی می توان کاشت موی طبيعی را در يک فرد تشخيص داد و نتايج به طرز شگفت انگيزی طبيعی و زيبا جلوه می کند.

چند نکته کلیدی درباره کاشت موی طبیعی برای فرد مراجعه کننده

خط رویش مو در عمل کاشت مو

مهمترین مسئله در زیبایی هر فرد خط رویش مو در پیشانی فرد است که به مرور زمان و با افزایش سن پیشانی بلندتر می شود می گردد. این مشکل علی رغم داشتن پوست خوب و جوان می تواند در ظاهر فرد خصوصا مردان تاثیر بسزایی داشته باشد و نتایج این عمل در جوانی فرد او را متحیر گرداند.
خط رویش موی فعلی خود را با عکسی که چند سال پیش گرفته اید مقایسه کنید. این مقایسه به شما نشان می دهد چقدر موهایتان را از دست داده اید. سرعت از دست دادن موهای شما چقدر بوده و داشتن موی بیشتر تا چه حد در ظاهر شما موثر می باشد.

کاشت مو ، درمان ریزش مو

بهترین زمان پيوند کاشت موی طبیعی برای افراد جوان:

اکثراٌ عمل کاشت مو را زمانی انجام مي دهند که به اندازه کافی از موهای شخص ريخته شده ولی هنوزکاملاً طاس نشده اند. به گفته متخصصین اما بهتر است فرد زمانی عمل کاشت مو را انجام دهد که در سن وسال (۴۵-۲۵ سال) حضور دارد و از نظراجتماعی فعال است و مي خواهد درکار و همین طور زندگی و روابط اجتماعی حضور فعال داشته باشد.
در صورتی که شروع فرآيند نازک شدن موها و طاسی در اواخر نوجوانی و اوايل دهه بيست باشد، می توان باحتمال زياد پيش بينی کرد که اين فرد دچار طاسی شديد و کامل خواهد شد. در حاليکه اگر اين اتفاق در دهه سوم و چهارم زندگی بيافتد می توان تصور نمود که که فرد مبتلا به کم مويی وسيع و شديد نخواهد گرديد. اين مسايل همگی در تصميم گيری برای انجام يا عدم انجام کاشت مو در يک فرد متقاضی پيوند مو تأثير بسزايی دارند.

پیوند مو
پیوند مو
بهترین کلینیک کاشت مو
بهترین کلینیک کاشت مو
نمونه کارهای بیشتر

واحد فولیکولار (گرافت) چیست؟

واحد های فولیکولار چه هستند و چرا اهمیت زیادی دارند؟

موها در دسته های ۱ تا ۴ تایی رشد می کنند و در میان این دسته های مو ، فضای خالی وجود دارد. پیوند واحدهای فولیکولار به معنی استفاده از استریومیکروسکوپ ، برای برداشت دقیق این واحد ها به صورت سالم از پوست، جهت پیوند به نواحی طاس می باشد. پوست بدون مو که در میان فولیکول ها وجود دارد برداشته می شود و بنابراین شما یک پیوند موی واقعی را خواهید داشت. انجام این کار بسیار مهم می باشد زیرا یک فرد مبتلا به طاسی از وجود قسمت های بدون موی بیشتر در نواحی پیوند شده ، خوشحال نمی شود.

.

تفاوت پیوند واحد فولیکولار با مینی یا میکرو پیوند چیست؟

میکروپیوند، پیوندی است که شاما ۱ تا دو تار مو می شود و مینی پیوند، پیوندی است که شامل ۳ تا شش تار مو می باشد. بنابراین پیوند واحد فولیکولار در واقع فرمی از مینی یا میکرو پیوند می باشد. درست در همین نقطه تشابهات به پایان می رسد. در مینی یا میکرو پیوند هیچ اهمیتی به واحد های فولیکولار داده نمی شود. این نوع از پیوندها با برداشتن یک نوار مو از ناحیه دهنده مو و با استفاده از یک چاقوی چند لبه انجام می شود. بعد از برداشتن نوار مو، بدون استفاده از میکروسکوپ یا هرگونه ابزار دیگری و بدون هیچ اهمیتی به شرایط طبیعی فولیکول مو، آنها را به سایز های دلخواه تبدیل می کنند. این کار سه مشکل ایجاد می کند:

  1. برش های بیشتر

  2. پیوند زدن پوست بدون مو

  3. کاهش تراکم در ناحیه گیرنده به خاطر سایز بزرگتر پیوند و همچنین پیوند زدن پوست بدون مو

اصلی ترین مزیت مینی یا میکرو پیوند این است که این امر از جراح وقت کمتری می گیرد ، نیازمند مهارت و نیروی انسانی کمتری می باشد و در نتیجه برای بیمار نیز ارزان تر خواهد بود. با این حال، نتیجه معمولا برعکس است و این روش نسبت به روش کاشت مو FUT بهتر نیست.

کاشت مو

پیوند واحد فولیکولار ( روش کاشت مو FUT) چیست؟

پیوند واحد فولیکولار به معنای پیوند گروه های کوچک، اختصاصی و طبیعی مو است که به آنها واحد فولیکولار گفته می شود. یک نوار باریک از موی پشت یا طرفین سر فرد برداشته می شود و سپس واحدهای فولیکولار با استفاده از میکروسکوپ ها و توسط تکنسین های ماهر از این نوار مو برداشت می شوند. واحدهای فولیکولار از ۱، ۲، ۳ و گاهی اوقات ۴ مو تشکیل می شوند. این واحدها با توجه به الگوی رشد طبیعی مو، در نواحی طاس جایگذاری می شوند.

استخراج واحد فولیکولار ( روش کاشت مو FUE) چیست؟

استخراج واحد فولیکولار شامل برداشت یک به یک واحدهای فولیکولار از ناحیه دهنده مو، بدون برداشتن نوار مو می باشد. برای استخراج این واحدهای فولیکولار، از یک ابزار پانچ مانند و نوک تیز استفاده می شود.

چرا کاشت مو FUE ؟

به علت اینکه بسیار از بیماران از باقی ماندن اثر زخم ناشی از برداشتن نوار موی ناحیه دهنده مو ،  بر روی سرشان ناراضی بودند، تکنیک استخراج واحد فولیکولار توسعه پیدا کرد. با استفاده از تکنیک های جراحی، زخم ناشی از برداشتن نوار مو در ناحیه دهنده مو ، تقریبا ناپدید می گردد.

واحد بیوفولیکولار چیست؟

برخی از واحدهای فولیکولار بسیار به هم نزدیک هستند، بنابراین به جای جدا کردن آنها از هم و تبدیل آنها به ۲ واحد فولیکولار، آن واحدها با استفاده از استریومیکروسکوپ ها به دقت و به عنوان بافتی حاوی دو واحد فولیکولار جدا می شوند. اینگونه موارد در قسمت جلویی سر قرار می گیرند و باعث فراهم آوردن تراکم بیشتری نسبت به استفاده از واحدهای فولیکولار تکی می شوند

کاشت مو
کاشت مو

انواع روش کاشت مو:

روش کاشت مو در این مرکز به روشهای زیر قابل انجام است.

روش کاشت مو FIT

روش کاشت مو FIT یکی از بهترین روش ها برای کاشت مو است که هیچ جای زخمی را در پشت سر فرد مراجعه کننده برجا نمی گذارد. در اين روش نياز به بستري شدن مراجعه کننده نیست. انجام پيوند در روش کاشت مو FIT کاملا سرپايي و با بي حسي موضعي است.

بهترین نامزدهای روش کاشت مو FIT:

تعدادی ازمهم ترین نکات قابل بررسی که مشخص می کند فرد کاندید مناسبی برای روش کاشت مو  FIT  به حساب می آید، عبارتند از:

*آقایان ۱۸ تا ۲۵ ساله کاندید مناسبی برای کاشت مو نمی باشند بجز موارد خاص با نظر پزشک.
*بررسی وضعیت سلامت فرد شرح حال کامل و انجام آزمایشات لازم ضروری است. بیماران دیابتی و فشار خون بالا قبل از عمل بایستی بیماری آنها کنترل شده باشد. همچنین افرادی که درگیر بیماریهای عفونی و مشکلات پوستی هستند باید قبل از عمل کاشت مو درمان شوند تا کاندید مناسبی برای روش کاشت مو  FIT باشند.
* قطر تنه مو در عمل روش کاشت مو  FIT بسیار مهم است. افرادی که قطر موی آنها زیاد است در مقایسه با افرادی داری قطر مو کمتری هستند کاندیدای بهتری برای روش کاشت مو  FIT هستند.

*کیفیت موها در ناحیه دهنده مو (بانک مو) در روش کاشت مو FIT نقش مهمی در فرایند کاشت مو دارد. کسانی که در ناحیه پشت سرشان تراکم بالایی ازفولیکولهای مو داشته باشند، کاندید خوب برای کاشت مو به روش کاشت مو FIT حساب می آیند.  در روش کاشت مو FIT اگر تراکم بانک مو بالا باشد موهای قابل دسترس برای کاشت در ناحیه جلوی سر بیشتر می شود. موهای ضخیم و مجعد ظاهر پر تری ایجاد می کنند.

مهم ترین مزایای کاشت موی FIT:روش کاشت مو

* محل برداشت جهت کاشت مو در پشت سر غیر قابل رویت است.
* پوست محل کاشت مو کاملا طبیعی و بدون فرورفتگی و برجستگی است.
*  ظاهر موهای کاشته شده کاملا طبیعی خواهد بود.
* کسب بالاترین تراکم ممکن کاشت مو در یک جلسه.
* فراهم نمودن درصد رشد مو ۹۰% تا ۱۰۰% موهای کاشته شده
* ایجاد طبیعی ترین خط رویش مو در جلو سر
*امکان استفاده از موهای بدن (سینه و کتف) جهت کاشت مو به سر در صورت نیاز
*عدم نیاز به دوران نقاهت پس از کاشت مو به دلیل سر پایی بودن
*عدم نیاز به مراجعه جهت ویزیت پس از کاشت مو

اقدامات پیش از  روش کاشت مو  FIT:

مهم ترین مواردی که فرد مراجعه کننده پیش از روش کاشت مو FIT باید آنها رعایت کند، این موارد هستند:

* شب قبل وصبح روز عمل سر،گردن وصورت را با بتادين بشوييد.
*از ۲هفته قبل از عمل كاشت مو، از مصرف آسپرين، مسكن،نياسين،روغن ماهي .ويتامين E وهمچنين از كشيدن سيگار خودداري كنيد.
* از ۴۸ ساعت قبل از عمل كاشت مو از مصرف الكل خودداري كنيد.
* میتوانید روز عمل فیلم یا موسیقی مورد علاقه خود را بر روی فلاش با خود بیاورید تادر حین عمل آنرا تماشا کرده یا گوش دهید.
* روز عمل لباسهايي بپوشيد كه از جلو باز شود.
* مرحله اول بهبودي ممكن است ۱۰ روز طول بكشد. موها ممكن است در ابتدا ريزش پيدا كنند وبعد رشد كنند.

اقدامات پس از روش کاشت مو FIT:

* تا دو هفته بعد از عمل کاشت مو از دوش يا حمام با آب داغ خودداري كنيد.
*داروهاي تجويز شده را طبق دستور مصرف نماييد.
* بخيه ها بعد از ۱۰ روز برداشته ميشوند.
* بعد از برداشتن پانسمان ميتوانيد سر را روزانه با آب ولرم وشامپوي  بچه ملايم بشويد.
* پانسمان روي سر به مدت ۴۸-۲۴ ساعت روي سر باقي ميماند و سپس برداشته ميشود.
* ممكن است در محلهاي كاشت مو دلمه هاي كوچك تشكيل شود كه در مدت حداكثر ۲هفته پاك ميشوند.
* حتي الامكان ناحيه كاشت شده را باز نگه دارييد واز پوشيدن كلاه وكلاه گيس خودداري كنيد.
* روزانه ۴بار از كمپرس يخ روي ناحيه جلو وكناره هاي سر استفاده كنيد.
* تا يك هفته به هنگام خواب سر را كمي بالا تر از تنه قرار دهيد .
* تا ۴ هفته پس از جراحي از قرار گرفتن مقابل نور آفتاب خودداري كنيد .
* تا دو هفته ازمصرف آسپرين ،الكل وسيگار بپرهيزيد .
* ميتوانيد فعاليت عادي خود را از ۱يا دو روز پس از كاشت مو شروع كنيد اما بايستي تا ۲هفته از شنا كردن وفعاليت سنگين خوداري كنييد.
* ناحيه كاشت شده ممكن است  به رنگ صورتي در آيد كه در عرض يك هفته به حالت معمول بر ميگردد.
* ممكن است تا چند روز دچار تورم صورت و اطراف چشم شوييد كه اين حالت نيز بهبودي ميابد .
* در عرض ۲هفته ممكن است در ناحيه كاشت دچار خارش شوييد درصورت لزوم دارو تجويز خواهد شد .
* از كندن ودستكاري دلمه ها خودداري كنيد.

عوارض احتمالی:

روش کاشت مو FIT عوارض قابل توجهی ندارد. با مشورت با پزشک می توان جلوی هر گونه عوارض احتمالی پس از روش کاشت مو FIT را گرفت. برخی از عوارض احتمالی کاشت مو به این روش عبارتند از:

*تورم پوست
*بي حسی و مور مور شدن خفيف در منطقه دهنده مو
*درد منطقه دهنده يا گيرنده مو
*خارش
*پوسته ريزی سر
*جوش چرکی

نتیجه روش کاشت مو FIT:

نتایج در روش کاشت مو FIT دائمی هستند. مراجعین می توانند پس از درمان طرح کلی خط موی خود را مشاهده کنند و مو فورا پس از درمان به صورت نرمال شروع به رشد می کند. ریزش موی کاشته شده در چند هفته پس از درمان نرمال است، اما پس از این ریزش اولیه، مو دوباره قوی و سالم رشد می کند و برای همیشه باقی می ماند. نتایج را در حدود چهار تا شش هفته پس از درمان می توانید مشاهده کنید و نتایج کامل را در حدود شش ماه پس از درمان می توان مشاهده کرد. کلینیک کاشت مو پرشین هیر به عنوان بهترین کلینیک کاشت مو تمام عمل های کاشت مو خود را با  ضمانت کتبی انجام می دهد.

روش کاشت مو FUT

روش کاشت مو FUT  برای عمل کاشت مو هنوز هم در سراسر جهان استفاده می شود و به عنوان یک روش مطرح شناخته شده است. روش کاشت مو  اف یو تی همچنان کارایی زیادی دارد و بسیاری از جراحان کاشت مو با روش کاشت مو FUT راحت هستند، و نتایج به دست آمده از آن را بسیار طبیعی می دانند.

بهترین نامزدهای روش کاشت مو FUT:

تعدادی ازمهم ترین نکات قابل بررسی که مشخص می کند فرد کاندید مناسبی برای روش کاشت مو FUT به حساب می آید، عبارتند از:

*آقایان ۱۸ تا ۲۵ ساله کاندید مناسبی برای روش کاشت مو FUT نمی باشند بجز موارد خاص با نظر پزشک.

*بررسی وضعیت سلامت فرد شرح حال کامل و انجام آزمایشات لازم ضروری است. بیماران دیابتی و فشار خون بالا قبل از عمل بایستی بیماری آنها کنترل شده باشد. همچنین افرادی که درگیر بیماریهای عفونی و مشکلات پوستی هستند باید قبل از عمل درمان شوند تا کاندید مناسبی برای روش کاشت مو FUT باشند.

* قطر تنه مو در عمل کاشت مو بسیار مهم است. افرادی که قطر موی آنها زیاد است در مقایسه با افرادی داری قطر مو کمتری هستند کاندیدای بهتری هستند.

*کیفیت موها در ناحیه دهنده مو (بانک مو) نقش مهمی در فرایند عمل کاشت مو دارد. کسانی که در ناحیه پشت سرشان تراکم بالایی ازفولیکولهای مو داشته باشند، کاندید خوب برای پیوند مو به حساب می آیند. اگر تراکم بالا باشد موهای قابل دسترس برای کاشت مو در ناحیه جلوی سر بیشتر امی شود. موهای ضخیم و مجعد ظاهر پر تری ایجاد می کنند.

*میزان شلی پوست مشخص می کند تا چه میزان از پوست پشت سر می توان بر داشت تا با حد اقل کشش بتوان بخیه زد واحتمال اسکار بخیه کاهش یابد . در پوستهای شل تر میزان مجاز برداشت پوست بیشتر از پوست سفت است.

مهم ترین مزایا به روش کاشت موی FUT:

در روش کاشت مو FUT میزان آسیب به ریشه های موبه دلیل استفاده از میکروسکوپ کم وبیش از ۹۰ درصد موهای برداشت شده به صورت سالم پیوند زده می شود وهمین نکته باعث برتری این روش در افرادی که میزان بانک محدودی دارند نسبت به روش کاشت مو FIT می گردد.موهای ناحیه پشت سر وکنارسر آسیب ندیده وبقیه پوست جهت برداشت در مراحل آتی سالم باقی می ماند.در این روش نیازبه وتاه کردن موهای پشت سرقبل از عمل نمی باشد وحتی امکان کاشت موهای بلند نیز وجود دارد.بالغ بر ۹۵ درصد موهای برداشت شده به صورت سالم پیوند زده می شود.

پیش از روش کاشت مو FUT:

مهم ترین مواردی که فرد مراجعه کننده پیش از روش کاشت مو FUT باید آنها رعایت کند، این موارد هستند:

* شب قبل وصبح روز عمل سر،گردن وصورت را با بتادين بشوييد.

*از ۲هفته قبل از كاشت، از مصرف آسپرين، مسكن،نياسين،روغن ماهي .ويتامينEوهمچنين از كشيدن سيگار خودداري كنيد.

* از ۴۸ ساعت قبل از كاشت از مصرف الكل خودداري كنيد.

* میتوانید روز عمل فیلم یا موسیقی مورد علاقه خود را بر روی فلاش با خود بیاورید تادر حین عمل آنرا تماشا کرده یا گوش دهید.

* روز عمل لباسهايي بپوشيد كه از جلو باز شود.

* مرحله اول بهبودي ممكن است ۱۰ روز طول بكشدموها ممكن است در ابتدا ريزش پيدا كنند وبعد رشد كنند.

پس از روش کاشت مو FUT:

مهم ترین مواردی که فرد مراجعه کننده پس از روش کاشت مو FUT باید آنها رعایت کند، این موارد هستند:

* تا دو هفته بعد از عمل از دوش يا حمام با آب داغ خودداري كنيد.

*داروهاي تجويز شده را طبق دستور مصرف نماييد.

* بخيه ها بعد از ۱۰ روز برداشته ميشوند.

* بعد از برداشتن پانسمان ميتوانيد سر را روزانه با آب ولرم وشامپوي بچه ملايم بشويد.

* پانسمان روي سر به مدت ۴۸-۲۴ ساعت روي سر باقي ميماند و سپس برداشته ميشود.

* ممكن است در محلهاي كاشت دلمه هاي كوچك تشكيل شود كه در مدت حداكثر ۲هفته پاك ميشوند.

* حتي الامكان ناحيه كاشت شده را باز نگه دارييد واز پوشيدن كلاه وكلاه گيس خودداري كنيد.

* روزانه ۴بار از كمپرس يخ روي ناحيه جلو وكناره هاي سر استفاده كنيد.

* تا يك هفته به هنگام خواب سر را كمي بالا تر از تنه قرار دهيد .

* تا ۴ هفته پس از جراحي از قرار گرفتن مقابل نور آفتاب خودداري كنيد .

* تا دو هفته ازمصرف آسپرين ،الكل وسيگار بپرهيزيد .

* ميتوانيد فعاليت عادي خود را از ۱يا دو روز پس از كاشت شروع كنيد اما بايستي تا ۲هفته از شنا كردن وفعاليت سنگين خوداري كنييد.

* ناحيه كاشت شده ممكن است به رنگ صورتي در آيد كه در عرض يك هفته به حالت معمول بر ميگردد.

* ممكن است تا چند روز دچار تورم صورت و اطراف چشم شوييد كه اين حالت نيز بهبودي ميابد .

* در عرض ۲هفته ممكن است در ناحيه كاشت دچار خارش شوييد درصورت لزوم دارو تجويز خواهد شد .

* از كندن ودستكاري دلمه ها خودداري كنيد.

عوارض احتمالی در روش کاشت مو FUT:

در روش کاشت مو FUT عوارض قابل توجهی ندارد. با مشورت با پزشک می توان جلوی هر گونه عوارض احتمالی پس از عمل کاشت مو را گرفت. برخی از عوارض احتمالی کاشت مو به روش کاشت مو FUT عبارتند از:

*تورم پوست
*بي حسی و مور مور شدن خفيف در منطقه دهنده مو
*درد منطقه دهنده يا گيرنده مو
*خارش
*پوسته ريزی سر
*جوش چرکی

نتیجه کاشت مو در روش کاشت مو FUT:

نتایج کاشت مو به روش کاشت مو FUT دائمی هستند. مراجعین می توانند پس از درمان طرح کلی خط موی خود را مشاهده کنند و مو فورا پس از درمان به صورت نرمال شروع به رشد می کند. ریزش موی کاشته شده در چند هفته پس از درمان نرمال است، اما پس از این ریزش اولیه، مو دوباره قوی و سالم رشد می کند و برای همیشه باقی می ماند. نتایج را در حدود چهار تا شش هفته پس از درمان می توانید مشاهده کنید و نتایج کامل را در حدود شش ماه پس از درمان می توان مشاهده کرد.کلینیک کاشت مو پرشین هیر به عنوان بهترین کلینیک کاشت مو تمام عمل های کاشت مو خود را با ضمانت کتبی انجام می دهد.

روش کاشت مو ترکیبی

چنانچه از هر دو روش  کاشت مو FIT و کاشت مو FUT برای عمل کاشت مو استفاده شود نام این تکنیک ، روش  کاشت مو ترکیبی خواهد بود.
روش کاشت مو ترکیبی به صلاح حدید پزشک معالج و تمایل بیمار برای افرادی مناسب است ، که مطابق وسعت ناحیه طاسی و انتظار بیمارانجام یک مرحله کاشت مو برای ایشان کافی نمی باشد.
روش کاشت مو ترکیبی معمولا به این نحو است که ابتدا با استفاده از تکنیک  روش کاشت مو FUT نواری پوستی از پشت سر بیمار جدا شده و زیر میکروسکوپ فولیکولهای موی آن استخراج می شود تا برای عمل کاشت آماده گردند. در مرحله بعدی از روش کاشت مو  FIT استفاده می شود و گرافتهای لازم را در منطقه ای در پشت سر بیمار به نام Safe Donor Zone و از حدود ۱ سانتی متر پایین تر و ۱ سانتی متر بالاتر از خط بخیه FUT برداشت می کنیم سپس با استفاده از ابزار خاص حفره های ریزی در ناحیه طاسی ایجاد کرده تا گرافتهای آماده برایکاشت مو طبق طراحی هنری و علمی در مناطق مذکور کاشته شوند.
لازم است بدانید هر کدام از مراحل گفته شده شامل جزئیات بسیار مهمی هستند که مهارت در انجام هر کدام از آنها موجب رسیدن به بهترین نتایج کاشت مو می شود، مثلا شاید به نظر برسد مرحله بستر سازی پوست سر و ایجاد حفرات پوستی برای از اهمیت چندانی برخوردار نباشد اما دقیقا برعکس، عمق و جهت و زاویه ایجاد این حفرات بسیار ریز و الگوی طراحی و چیدمان این حفرات بر اساس الگوی طبیعی موها، تعیین کننده جهت خواب موها و نمای ظاهری کل موها خواهد بود که در حقیقت یکی از مهمترین نکات کاشت مو هستند.به همين منظور برترين تجهيزات و فناوري هاي نوين مطرح پوست و زيبايي را بر طبق استانداردهاي FDA را گرد هم آوردايم و جمعي ازمجربترين پزشكان و متخصصان زيبايي را براي رساندن شما به آنچه ايده آلتان است به همكاري گرفته ايم و تخصص و تعهد را همواره سرلوحه كار خود قرار داده ايم .كلينـيك ما با بيـش از يك دهه تجـربه از كاملـترين و مطـرح ترين مـراكز پوست، مو، زيبايي، ليزر و لاغري در كشــور مي باشـد و خـدمــات خـود را متمايز از ديگر رقبا ارائه مي نمايد.کلینیک کاشت مو پرشین هیر به عنوان بهترین کلینیک کاشت مو تمام عمل های کاشت مو خود را با ضمانت کتبی انجام می دهد.

حقایقی در مورد ریزش مو و طاسی سر:

ریزش مو در مردان:

بیشتر موارد ریزش موی مردانه، ناشی از آلوپسی آندروژنیک ارثی است که بیشتر با عنوان طاسی و ریزش موی مردانه شناخته می شود. ریزش مو و طاسی مردانه به صورت ژنتیکی از والدین به ارث می رسد و بعد از بلوغ شروع به پیشرفت می کند. وجود هورمون دی هیدروتستوسترون(DHT)، در مردی که از نظر ژنتیکی مستعد است، برای وقوع طاسی مردانه لازم است. درمانی در این مورد وجود ندارد. افسانه های زیادی در مورد طاسی و ریزش مو وجود دارند، اما به احتمال قریب به یقین، علت ریزش مو مواردی همچون گردش ضعیف جریان خون، فولیکول هایی که خونرسانی به آنها به خوبی انجام نمی شود، شامپو زدن مکرر، پوشیدن کلاه یا کلاه کاسکت و مسائلی از این قبیل نمی باشد. همچنین تغذیه مناسب، می تواند تأثیر مثبتی بر کیفیت، و نه کمیت، مو داشته باشد.

کاشت مو
کاشت مو

ریزش مو در بانوان:

ریزش مو در بانوان مساله ای می باشد که همچنان در دست بررسی است، اما به نظر می رسد تأثیرات هورمونی در ریزش موی زنانه نسبت به طاسی و ریزش موی مردانه متفاوت باشد. از جمله دلایلی که باعث ریزش مو و کچلی در بانوان می شود و قابل درمان هستند عبارتند از:
بیماری های تیروئید، کمبود آهن، تب بالا، جراحی یا بیهوشی عمومی، رژیم های شدید، زایمان و یک سری پروسه های درمانی خاص .همچنین ناهنجاری های درماتولوژیک خاص جمجمه می تواند به صورت موقتی یا دائم باعث ریزش مو یا طاسی بشوند، مانند لوپوس، پلانوپیلاریس لیشن و آلوپسی آرئاتا.
به علت این که ریزش مو در زنان می تواند ناشی از بیماری های زمینه ای باشد، بهتر است زنان مبتلا به ریزش مویی که علت ریزش مو در آنها مشخص نیست، به یک درماتولوژیست مراجعه کنند.

درمان ریزش مو

ماینوکسیدیل (ریگین)

تأثیر ماینوکسیدیل در کاهش و حتی در برخی موارد توقف ریزش مو و همچنین رشد مجدد مو در رأس سر به اثبات رسیده است. محلول ماینوکسیدیل ۲% ، توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید شده و اولین دارو برای پوست سر است که تأثیر آن در رشد موی انسان به اثبات رسیده است. اگر چه که این محلول تأثیر کمی بر روی طاسی فرونتال (ناحیه ای که طاسی آن ، بیشترین نگرانی مردان را در بر دارد.) را نشان می دهد. برای اثرگذاری، ماینوکسیدیل باید به صورت روزانه استفاده شود و می توان آن را به صورت آنلاین و یا از داروخانه ها تهیه کرد.

 

درمان ریزش مو

روگین نام برند معمول محلول ماینوکسیدیل است که می تواند در قالب محلول های ۲% یا ۵% خریداری شود. به نظر می رسد که محلول ۵% تقریبا ۵۰% موثرتر از محلول ۲% می باشد. بیشترین تأثیر دارو در دوره های مصرف بین ۵ ماه تا ۲ سال دیده شده است که اثر آن پس از این مدت کاهش یافته است. همچنین شواهد نشان داده اند که استفاده از روگین در شب نزدیک به ۸۰% موثرتر از استفاده آن در روز است.
اگرچه مکانیسمی که ماینوکسیدیل از آن طریق باعث تحریک رشد مو می شود ناشناخته است، اما احتمالا آن از طریق طولانی کردن چرخه رشد فولیکولی مو عمل می کند. در واقع اثر دارو، افزایش کیفیتت مو از طریق افزایش قطر و طول موها می باشد. بیشتر بیمارانی که با رشد مو مواجه می شوند، موهایی ریش ریش و کوتاه خواهند داشت که به آنها موهای هلویی گفته می شود. در نقاطی که کچل است مویی نخواهد رویید. به نظر می رسد که اثر ماینوکسیدیل موقتی است. زمانی که دارو متوقف شود، الگوی ریزش موی قبلی ادامه خواهد یافت و حتی اگر دارو برای سال های زیادی استفاده شود، باز هم با قطع دارو، تمامی اثار آن در عرض ۲ تا ۳ ماه از بین خواهد رفت. این محدودیت در دیگر دارو های مورد مصرف برای ریزش مو نیز وجود دارد.
در گذر زمان، مردانی که از ماینوکسیدیل استفاده می کردند، کچل شدند، اگرچه با سرعت بسیار کمتری این اتفاق افتاد. استفاده همزمان ماینوکسیدیل و فیناستراید به شدت توصیه شده است چرا که بهه نظر می رسد اثرات سینرژیکی بین این دو دارو وجود دارد. آنها از طرق متفاوتی با ریزش مو مقابله می کنند، اما مکمل یگدیگر می باشند.

به این علت که اثرات ماینوکسیدیل موقتی است، مبلغ مورد نیاز برای استفاده از ماینوکسیدیل در تمام عمر ممکن است بیشتر از قیمت جراحی پیوند مو بشود.
استفاده در بانوان:
مطالعات اولیه در مورد ماینوکسیدیل تنها بر روی مردان طاس انجام شد، اما به نظر می رسد که ماینوکسیدیل در بانوان موثرتر باشد. در حقیقت ماینوکسیدیل تنها داروی مورد تأیید FDA برای ریزش مویی بانوان است. همانطور که در مورد مردان گفته شد، ماینوکسیدیل تنها به میزان متوسطی در ترمیم مو موثر است و به نظر نمی رسد که در زنان مسن تر و یائسه تأثیرگذار باشد. اگرچه که به بانوان توصیه می شود محلول ۲% را مصرف کنند، اما بسیاری از آنها از محلول ۵% استفاده کرده و نتایج بهتری را نیز دریافت کرده اند.
به نظر می رسد که بانوان مقداری بیشتر به دارو ها حساس هستند و خطر پیشرفت درماتیت تماسی در آنها بیشتر هست. همچنین واکنش موضعی در آنها قابل توجه تر است و مصرف این دارو موجب پرر مویی در برخی موارد شده است. پیشرفت رشد موهای صورت بعد از قطع دارو به آرامی بهبود می یابد. اگرچه به نظر می رسد که استفاده موضعی ماینوکسیدیل بی ضرر است، اما ایمن بودن آن در طولانی مدت تأیید نشده است. ممکن است مشکلات بالقوه طولانی مدتی وجود داشته باشد که در حال حاضر ما از آنها بی خبر هستیم.

تأثیر ماینوکسیدیل در کاهش و حتی در برخی موارد توقف ریزش مو و همچنین رشد مجدد مو در رأس سر به اثبات رسیده است. محلول ماینوکسیدیل ۲% ، توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید شده و اولین دارو برای پوست سر است که تأثیر آن در رشد موی انسان به اثبات رسیده است. اگر چه که این محلول تأثیر کمی بر روی طاسی فرونتال (ناحیه ای که طاسی آن ، بیشترین نگرانی مردان را در بر دارد.) را نشان می دهد. برای اثرگذاری، ماینوکسیدیل باید به صورت روزانه استفاده شود و می توان آن را به صورت آنلاین و یا از داروخانه ها تهیه کرد.
روگین نام برند معمول محلول ماینوکسیدیل است که می تواند در قالب محلول های ۲% یا ۵% خریداری شود. به نظر می رسد که محلول ۵% تقریبا ۵۰% موثرتر از محلول ۲% می باشد. بیشترین تأثیر دارو در دوره های مصرف بین ۵ ماه تا ۲ سال دیده شده است که اثر آن پس از این مدت کاهش یافته است

فیناستراید

هورمون دی هیدرو تستسترون تداخل هایی را در فاز رشد فولیکول های مو ایجاد می کند و همانطور که در شکل مشاهده می شود این دارو منجر به جلوگیری از گسترش ریزش موی ناشی از تاثیرات دی اچ تی می شود .
فیناستراید یک داروی خوراکی می باشد که منجر به بلوکه شدن تبادل دی هیدروتستسترون می گردد. این دارو در انگلستان بیش از ۲۵ سال است که مصرف می شود و عمده تاثیر آن در درمان ریزش موی مردانه ، ناراحتی پروستات و دیگر بیماری هایی می باشد که دی هیدروتستسترون دخیل می باشد . تخمین زده می شود که حدود ۱ میلیون مرد در ایالات متحده آمریکا ، به صورت روزانه قرص فیناستراید مصرف می کنند . غالب این افراد از فیناستراید استفاده می کنند تا ریزش موهای خود را به تعویق بیندازند یا اینکه بر حجم و تراکم موهایشان بیفزایند . به ندرت دیده شده این قرص باعث رویش مو در نواحی طاس سر شود ولی اثبات شده که مصرف آن منجر به کاهش ریزش مو و کند شدن سیکل ریزش مو می شود .

این قرص به صورت ۱ میلی گرم ، ۵ میلی گرم در بازار وجود دارد و نام تجاری آن پروپشیا(Propecia) می باشد. فیناستراید مانع عملکرد آنزیم آلفا ردوکتاز ۵ نوع دو (II 5-alpha reductase) می شود . اینن آنزیم در طاسی با الگوی مردانه نقش مهمی را ایفا می کند و تحقیقات انجام شده نیز موید این امر می باشد . بعد از دوسال مصرف این دارو ، ۸۳ درصد از مردان اظهار داشتند که حجم موهایشان ثابت مانده است و یا حتی در مواردی حجم موها افزایش یافته است . البته در ۱۷ درصد از افراد حتی با مصرف دارو ، ریزش مو متوقف نشده است . از این دارو نمی توان توقع داشت که در نواحی طاس ، مو برویاند و بیشتر تاثیر این دارو در راستای کند شدن فرایند ریزش مو می باشد .

درمان ریزش مو

این دارو باعث کاهش دی هیدروتسترون در سطوح خونی و اسکالپ می گردد که عمده تاثیر دارو نیز بدین خاطر می باشد . در افرادی که از دوز ۱ میلی گرم در روز دارو استفاده می کنند ، سطوح دی اچچچ تی ۶۸٫۴ درصد کاهش یافته است . دوز ۵ میلی گرمی دارو برای بیماری بزرگی پروستات مورد استفاده قرار می گیرد . یافته ها حاکی از این مساله می باشد که هنگامی که فیناستراید همراه با ماینوکسیدیل مصرف شود ، بازدهی درمانی به مراتب بیشتر می باشد و این دو دارو به صورت مکمل یکدیگر عمل می کنند و این موضوع ازجمله اثرات سینرژیک دارو می باشد . برای تاثیر گذاری باید این دارو به مدت حداقل ۳ ماه مصرف شود . بیشترین بازدهی دارو پس از یک تا دو سال مصرف دارو ، مشاهده می شود . اثر این دارو تا زمانی می باشد که دارو مصرف می شود و بعد از قطع مصرف دارو شرایط به حالت قبل از مصرف دارو باز می گردد .
بیشتر نگرانی های موجود پیرامون این دارو به خاطر عوارض و تاثیرات سوء آن بر میل جنسی مردان و مباحث مرتبط می باشد . از جمله این موارد می توان به کاهش میل جنسی در مردان ، اشکال دررر نعوظ بزرگ شدن سینه ها و … اشاره داشت . مصرف این دارو برای خانم ها مجاز نمی باشد . خانم های باردار حتی نباید به این دارو دست بزنند چون امکان این امر وجود دارد که دارو از طریق پوست جذب و منجر به ایجاد عوارضی بر روی جنین شود .

کاشت مو

داروی نوین دیگری که در حال حاضر برای درمان ریزش مو وجود دارد و مشابه فیناستراید عمل می کند دوتاستراید می باشد.دوتاستراید فعالیت هر دو گونه آنزیم ۵ آلفا ردوکتاز ( یعنی گونه یک و دو ) را مهار می کند از این رو تاثیر بیشتری نسبت به فیناستراید دارد .این دارو نیز برای درمان بزرگی پروستات مورد استفاده قرار می گیرد . دوتاستراید باعث کاهش سطوح دی اچ تی به میزان ۹۰ درصد در طی دو هفته پس از مصرف دارو می شود و این میزان در دوسال به ۹۳ درصد می رسد . این دارو برای درمان ریزش مو (به جز در کره جنوبی) مورد تایید قرار گرفته است . این دارو در ایالات متحده استفاده می شود ولی با این حال توسط دکترها و متخصصین ما مورد استفاده قرار نمی گیرد . عوارض داروی دوتاستراید مشابه فیناستراید می باشد و این دارو نیز نباید در خانم ها مصرف شود .
داروی فیناستراید علاوه بر عوارض ذکر شده در بالا عوارض دیگری نیز دارد که از جمله آن می توان به برخی موارد زیر اشاره داشت :
مصرف این دارو ممکن در برخی ایجاد آلرژی و حساسیت بکند .
این دارو ممکن است باعث ایجاد افسردگی شود .
این دارو ممکن است منجر به کاهش اندازه پرستات شود .

ریزش مو و عمل کاشت مو:

عمل کاشت مو، کاشت مو در واقع به معنی انتقال فولیکول های ناحیه ی پر مو از پشت سر به ناحیه ی کم مو یا طاس اطلاق می شود که منجر به افزایش تراکم مو در نواحی مدنظر می شود. جراح یک نوار از موهای متراکم مقاوم پوست را از ناحیه دهنده برمی دارد و واحد های فولیکولار را از این نوار به داخل مناطق نازک یا طاسی گیرنده وارد می کند. موی دهنده که دائمی است و تحت تأثیر هورمون دی هیدروتستوسترون قرار نمی گیرد، مجددا در ناحیه گیرنده یا طاس توزیع می شوند. هنر عمل کاشت مو با اعمال زاویه در میان واحد های فولیکولار کاشته شده و جایگزاری چند واحد فولیکولار در مناطق مختلف تکامل می یابد. در طول فرایند کاشت مو ، موی جدیدی روییده نمی شود. با وجود اینکه تراکم واحد های فولیکولار در نواحی کاشته شده ، کمتر از قسمت اصلی می باشد، اما این تفاوت معمولا با چشم به سختی قابل احساس است.

نگاهی دیگر به پیوند مو (کاشت مو)

عمل پیوند مو:

اینکه افراد برخی از حقایق اساسی درمورد پیوند مو را بدانند تا توقعات شان از این روش درمانی به واقعیت نزدیک تر شود ، مساله ای مهم می باشد.
پیوند مو توزیع مجدد هنرمندانه فولیکول های غالب مو، از پشت سر به نواحی طاس شده پوست سر می باشد که باعث ایجاد ظاهری طبیعی می شود. به عبارت ساده تر، ما یک نوار مو از ناحیه دهنده مو، یعنی از قسمتی که بیش از حد مو دارد ، برمی داریم و آن را به قسمتی که نیازمند مو است اضافه می کنیم.

چه زمانی باید پیوند مو انجام شود؟

عمل پیوند مو می تواند در اولین مراحل ریزش مو یعنی زمانی که مو شروع به باریک شدن می کند، و یا در مراحل بعدی یعنی زمانی که طاسی مشخص است انجام شود. بسیار مهم است که الگوی ریزش مو پیش از انجام عمل جراحی مشخص شود. بنابراین مردان جوان زیر ۲۵ سال، معمولا در درجه اول به درمان های دارویی تشویق می شوند چرا که پاسخ دهی بسیار خوبی به دارو ها دارند.

چرا باید کاشت مو انجام دهم؟

پیوند مو، موثرترین و با دوام ترین راه حل برای درمان طاسی در مردان است. همچنین نتایج بسیار عالی در درمان ریزش موی ژنتیکی بانوان و همچنین پیوند مو در نواحی جراحی شده صورت، سوختگی ها، تصادفات یا به عنوان نتیجه بیماری های مختلفی که باعث ریزش مو می شوند ، دیده شده است.
زمانی که قسمت طاس شده بسیار وسیع است، امکان پوشش تمام این مناطق وجود دارد؟
این موضوع به اندازه قسمت طاس شده و همچنین اندازه قسمت دهنده مو بستگی دارد. زمانی که قسمت طاس شده بزرگی وجود داشته باشد، روندی که با نام کاهش پوست سر شناخته می شود، ممکن است برای کاهش اندازه قسمت طاسی مفید باشد. در ادامه ، عملیات پیوند مو همانند آنچه پیش از این گفته شد انجام می شود.

کلینیک کاشت مو پرشین هیر به عنوان بهترین کلینیک کاشت مو تمام عمل های کاشت مو خود را با  ضمانت کتبی انجام می دهد.

کاهش پوست سر به چه معناست؟

کاهش پوست سر روندی است که با بی حسی موضعی انجام می شود و طی آن قسمت بزرگی از پوست ناحیه طاس سر برداشته می شود. این اتفاق یک اثر زخم بر روی سر باقی می گذارد که باید در ادامه از طریق ایجاد پیوند در محل زخم پوشش داده شود. این نوع از جراحی در کلینیک ما انجام نمی شود

عمل فلپ جمجمه چیست؟

عمل فلپ جمجمه روندی است که در آن یک بخش کامل از پوست سر که دارای مو است، به قسمت طاس شده منتقل می گردد. این جراحی بسیار نادر است و در موارد بسیار محدودی به کار گرفته می شود.
از جمله اشتباهاتی که ممکن است در این روش حاصل شود ، جهت گیری نامناسب مو در خط مویی، همانند از دست رفتن کامل یا جزئی از فلپ و موهای درون آن است. این نوع از جراحی نیز در کلینیک ما انجام نمی شود.

با توجه به تکنیک های جراحی جدید، آیا امکان ترمیم کامل موهای سر وجود دارد؟

جواب مختصر این سوال ” خیر ” است. تمام روش های پیوند مو، مو ها را انتقال می دهند تا ظاهر شما را بهتر کنند اما هیچ یک از این روش ها، موهای تازه ای تولید نمی کنند. البته این فرایند اگر به درستی و بر روی شخص مناسبی انجام گیرد، می تواند به شکل چشمگیری ظاهر و آراستگی شما را بهبود بخشد

رویه پیوند مو

حتی در شدیدترین موارد الگوی طاسی نیز یک بخش دائمی از مو در قسمت های جانبی و پشتی سر وجود دارد. این مو به هیچ عنوان تحت تأثیر فرآیند طاسی قرار نمی گیرد. در پیوند واحد فولیکولار مو، یک نوار باریک از پوستی که حاوی این نوع از موهای دائمی است از پشت سر برداشته می شود(زیرا پوست سر انعطاف پذیر است و پوست سر می تواند دوباره بعد از برداشتن این نوار مو به هم دوخته شود و یک اثر کوچک باقی می گذارد). سپس فولیکول های مو به دقت از بخش برداشته شده پوست جدا شده و در محل های بسیار کوچک جراحی شده که دارای موهای باریک اند و یا طاس شده اند ، قرار می گیرند.
زمانی که پیوند مو انجام شد، این مو همانطور که برایش برنامه ریزی شده است عمل می کند (یعنی همانند ناحیه ای که از آن آمده است) و در باقی عمر شما به صورت طبیعی رشد خواهد کرد.

چه کسی کاندیدای مناسبی برای عمل پیوند مو است؟

اکثر مردانی که مو های ضعیف دارند یا بخشی از سرشان طاس شده است و در سلامتی عمومی خوبی به سر می برند، کاندیداهای مناسبی برای پیوند می باشند. به منظور تعیین وضعیت فرد برای پیوند مو ، یک مشاوره خصوصی با یکی از جراحان مشاور ما انجام خواهید داد. در طول این مشاوره، جراح سستی پوست سر شما و همچنین تراکم قسمت دهنده مو را بررسی خواهد کرد. آنها همچنین الگوی طاسی شما را تعیین خواهند کرد و ویژگی های انحصاری مو های تان، مانند رنگ و موج را جهت در نظر گرفتن یک برنامه بهینه برای انجام هر چه بهتر روند ترمیم مو ثبت می کنند.

آیا انجام سریع تر پیوند مو مفید تر است ؟

پیوند مو باید زمانی انجام گیرد که میزان ریزش موی شما از نظر خودتان غیرقابل قبول باشد، نه زمانی که شما تنها نگران آن هستید که در آینده دچار طاسی می شوید و یا با خود می گویید هیچکس از آینده خبری ندارد. شروع سریع تر پیوند معمولا نیازمند جلسات متعدد است. مردان جوان زیر ۲۵ سال ممکن است کاندیداهای مناسبی نباشند چرا که ممکن است الگوی ریزش موی آنها مشخص نباشد.

چه میزان مو نیاز دارم؟

زمانی که شما با یکی از جراحان کلینیک کاشت مو ما مشاوره می کنید، آنها به شما نشان می دهند که چه مقدار پیوند در روند درمانی شما نیاز خواهد بود.این میزان به الگوی طاسی ظاهر شده شما بستگی دارد که در آینده ممکن است به چه شکلی درآید و چه مقدار مو از ناحیه دهنده مو در دسترس است. زمانی که یک نفر تراکم بالایی در ناحیه دهنده مو دارد، واحد های فولیکولار معمولا حاوی چندین مو هستند، و زمانی که یک نفر تراکم مو در ناحیه دهنده پایین است ، واحد های فولیکولار معمولا تنها حاوی یک مو هستند. در روش کاشت مو FUT اگر یک فرد دارای پوست سر شل باشد، نوار های دهنده بزرگتر باید برداشته شود، در حالی که در فردی با پوست سر مستحکم، یک نوار باریک و دراز برداشته می شود. بیمار می تواند با انجام ماساژ پوست سر پیش از انجام پیوند مو، سستی پوست سر خود را افزایش دهند. این موضوع در جلسات مشاوره ای جراحان ما با شما نیز ارایه می شود.

آیا در پیوند مو لیزر مورد استفاده قرار می گیرد؟

پیوند موی لیزری در برخی موارد با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته است. تا به امروز نتایج به دست آمده از پیوند مو با کمک لیزر، از عمل پیوند موی سنتی و غیر لیزری ، بهتر نبوده است. به همین دلیل استفاده از آنها مرسوم نیست. جراحان حاضر در کلینیک کاشت مو پرشین هیر، استفاده از لیزر برای پیوند مو را در این زمان مناسب نمی دانند.

آیا از میکروسکوپ های استریودر پیوند مو استفاده می شود ؟

اگر چه استفاده از این میکروسکوپ ها باعث افزایش ۲۰ درصدی بازدهی در عمل پیوند مو می شود و استفاده از آن به عنوان بهترین روش در نظر گرفته می شود، اما میکروسکوپ های استریو در تعداد محدودی از کلینیک های جهان مورد استفاده قرار می گیرند، چرا که بسیار گران بوده و نیازمند مهارت و پرسنل بیشتری می باشند. همه پیوند ها در موسسه ما با استفاده از میکروسکوپ های استریو انجام می شوند. ما از جدیدترین تکنولوژی Nikon به صورت میکروسکوپ دیاسکوپیک استفاده می کنیم که اجازه می دهد موهای سفید را در طی فرآیند برش ببینیم.

آیا پیش از انجام عمل پیوند، نیازمند آزمایشات خاصی هستم؟

در مورد بیماران زن، اگر عامل ایجاد ریزش موی شما ناشناخته است، ما توصیه می کنیم با یک درماتولوژیست مشورت کنید.
زمانی که آلوپسی آندروژنتیک تشخیص داده شد و جراحی پیوند مو توصیه شد، در اکثر موارد آزمایش دیگری نیاز نیست. اگرچه ما از همه بیماران ، یک نوار قلب می گیریم که باعث افزایش اطمینان و استاندارد عمل می گردد. ما بالاترین استاندارد های تنظیم شده در انگلستان را که در متون دستورالعمل بالینی آنها وجود دارد را ارایه می دهیم.
امروزه عمل های پیوند مو بین ۸ تا ۱۰ ساعت به طول می انجامند. این زمان طولانی می تواند قلب بیمار را به خاطر ترشح طولانی مدت آدرنالین، به خطر بیاندازد.
برای کاهش این خطر (البته به مقدار کم) تصمیم گرفتیم که یک نوار قلب را نیز به آزمایشات پیش از جراحی که سلامت عمومی بیماران را بررسی می کند ، اضافه کنیم. بررسی های پیش از جراحی بیمار معمولا توسط دو پرستار آموزش دیده و با تجربه و همچنین یک تکنسین پیوند مو، زیر نظر گرفته می شود.
این ارزیابی شامل گرفتن یک شرح حال کامل و با جزئیات، بررسی فشار خون، وزن بیمار، اشباع اکسیژن و هر گونه آلرژی می شود. ناحیه دهنده مو با استفاده از آینه کانفیلد به دقت مورد بررسی قرار می گیرد و یک شمارش مو نیز انجام می شود. تراکم مو نیز بررسی شده و در گروه های چهارگانه ۱’، ۲’، ۳’ و ۴’ دسته بندی می شود. هر سوال یا نگرانی بیمار در این زمان مورد بحث قرار می گیرد. در حال حاضر ما یک اصل دیگر را نیز به این بررسی روتین اضافه کرده ایم . این اصل شامل یک نوار قلب با ۱۲ لید قلبی و با تفسیر خودکار می باشد.

موسسه ملی NICE توصیه کرده است که برای یک جراحی کوچک، یک نوار قلب در حال استراحت برای بیماران بالای ۶۵ سال انجام شود، در حالی که ما این اقدام را برای تمام بیماران خود انجام می دهیم. در ۶ تا ۱۲ ماه اخیر، ۱۷۶ بیمار آزمایشات پیش از جراحی را انجام داده اند.
انجام ارزیابی و آزمایشات پیش از جراحی امکان بررسی بیمار از نظر شرایط مناسب فیزیکی و روانی جهت جراحی را برای ما مهیا می کند. به علاوه مزیت های دیگری نیز دارد: بیماران زمانی که پیش از انجام جراحی ، پرستار خود را ببینند، بسیار راحت تر هستند، آنها زمان بیشتری برای پرسیدن سوالات و تفکر درباره اطلاعاتی که به آنها داده ایم خواهند داشت. ما به آنها توصیه می کنیم خانواده شان را نیز همراه بیاورند، چرا که باعث افزایش اطلاعات به دست آمده در بیمار خواهد شد.
ما بر این باوریم که ارزیابی پیش از جراحی برای یک عمل مدرن پیوند مو ضروری است چرا که به نیازهای احساسی و فیزیکی بیمار توجه می شود و مهمتر از آن امکان انجام ایمن تر روند درمان ، مهیا می شود. این ارزیابی به تشخیص و رفع هرگونه خطر بالقوه کمک می کند.

سولات متداول

آیا می توان ریزش مو را پیش بینی کرد؟

نه به صورت دقیق. بهترین راهنما برای این کار، مقایسه فرد با یکی از خویشاوندان مرد مسن تر از خود ، مانند پدر یا پدربزرگ مادری، می باشد. البته ژن مربوط به طاسی ممکن است در برخی نسل ها یا اشخاص بروز پیدا نکند.

علت الگوی طاسی مردانه چیست؟

گرایش به سمت الگوی طاسی مردانه ، ژنتیکی است و می تواند از هر یک از والدین به ارث برسد. با اتصال شیمیایی مولکول دی هیدروتستوسترون (DHT) با قسمت های خاصی از گیرنده های سلولی فولیکول های مو ، فرایند طاسی ایجاد می شود. این اتفاق باعث ضعف و سپس از بین رفتن فولیکول مو در نواحی مستعد طاسی می گردد.تراکم، به معنی تعداد موها در هر سانتیمتر مربع از پوست سر می باشد و تنها یکی از چندین فاکتور موثر در احساس بصری از پر بودن موها در نواحی پیوند می باشد. دیگر فاکتورهای موثر قطر ساقه مو، رنگ، بافت و تجعد مو هستند که ممکن است اهمیتی برابر و حتی بیشتر از تراکم در احساس بصری از یک سر پر مو داشته باشند.در اولین مراحل فرآیند طاسی، باریک شدن مو ایجاد می شود که بر اثر پروسه ای موها تضعیف می شوند و از سایز مو، بدون اینکه مویی کم شود ، کاسته می شود. بنابراین تراکم (تعداد موها در هر سانتیمتر مربع) همچنان ثابت باقی می ماند، در حالیکه پرمویی سر فرد ممکن است به شکل قابل توجهی کاهش یابد.

hairtranspalent

آیا برداشتن مقادیر زیادی مو از ناحیه دهنده مو خطرناک است؟

مقادیر مویی که برای انجام یک فرآیند متوسط و بزرگ نیاز است، در محدوده امن قرار دارد، البته به شرطی که این روند به درستی انجام پذیرد. این مقوله بیشتر به تجربه و تخصص جراح بستگی دارد تا اطمینان لازم را کسب کند که مقادیری از مو که از ناحیه دهنده مو برداشت شده، در محدوده امن و مناسب قرار داشته است.

آیا حقیقت دارد که سیستم خونی پوست سر نمی تواند یک پیوند بزرگ را تأمین کند؟

اکسیژن به راحتی از طریق جریان خون در بین پیوند های یک میلیمتری و حتی کوچکتر توزیع می شود. خونرسانی پوست سر نسبت به سایر اندام ها تقریبا بهتر انجام می شود و این امر باعث می شود تا از مقادیر زیاد پیوند مو پشتیبانی شود ، البته به شرطی که این واحدها در اندازه های کوچک ایجاد شوند.

چرا غالبا پیوند مو به نظر غیر طبیعی می آید؟

سوال بسیار خوبی است. پاسخ این است که اگر امروزه شما یک پیوند موی کامل که اخیرا انجام شده است وبه شکل غیرطبیعی است مشاهده کردید، به این خاطر است که پیوند به درستی انجام نشده است. در بیشتر موارد پیوند مویی که توسط ما انجام می شود قابل تشخیص نیست، چرا که بسیار طبیعی جلوه می کند.
تحقیقات مدرن در مورد رشد مو نشان داده اند که موهای پوست سر به صورت گروه های کوچکی (واحد های فولیکولار) که شامل ۱، ۲، ۳ و یا در مواردی ۴ مو در هر واحد است رشد می کنند. بنابراین نه تنها ما بر تقلید از فرم طبیعی مو اصرار داریم ، بلکه هدف اصلی ما تکرار این فرایند است. با کمک متخصصین ما در ترمیم مو، پیوند موی شما با استفاده از میکروتکنولوژی های جدید به شکلی عالی و طبیعی انجام خواهد شد که حتی پزشکان متخصص نیز به سختی خواهند توانست موهای طبیعی و پیوند شده را از هم تشخیص دهند.

به همين منظور برترين تجهيزات و فناوري هاي نوين مطرح پوست و زيبايي را بر طبق استانداردهاي FDA را گرد هم آوردايم و جمعي ازمجربترين پزشكان و متخصصان زيبايي را براي رساندن شما به آنچه ايده آلتان است به همكاري گرفته ايم و تخصص و تعهد را همواره سرلوحه كار خود قرار داده ايم .كلينـيك ما به عنوان یکی از بهترین کلینیک کاشت مو  با بيـش از يك دهه تجـربه از كاملـترين و مطـرح ترين مـراكز پوست، مو، زيبايي، ليزر و لاغري در كشــور مي باشـد و خـدمــات خـود را متمايز از ديگر رقبا ارائه مي نمايد.

به منظور بالا بردن سطح آگاهي و آرامش خاطر مراجعين محترمجلسه مشاوره حضوري به صورت رايگان مي باشد،در اين جلسه مشكلتان بطور كامل بررسي ميگردد و اطلاعات كاملي پيرامون مشكل مربوطه و روشهاي درماني در اختيارتان قرار ميگيرد و راهكارهاي لازم توضيح داده ميشود .در انتها به تمام سوالات شما با كمال صبر و حوصله پاسخ داده ميشود تا به اين ترتيب تصوير روشني از مسير درمان در پيش رويتان قرار گيرد. پزشكان و متخصصان اين مركز در نهايت تخصص , تعهد و دلسوزي شما را در اين مسير همراهي كرده و تمامي پرسنل اين مركز آماده ارائه بهترين خدمات به شما خوبان هستند. کلینیک کاشت مو پرشین هیر به عنوان بهترین کلینیک کاشت مو تمام عمل های کاشت مو خود را با ضمانت کتبی انجام می دهد.آرزومند ديدار شما در اين مركز و ارائه خدمات به شما عزيزان هستيم.

،، به ما بپيونديد و در مسير زيبايي وجواني با ما همراه شويد… ،،

ورود هر مشتري تازه به گروه پرشين هير يعني يك دنيا مسئوليت و تعهد.

مسئوليت براي پزشكان و دست اندركاران اين مجموعه كه به اين انتخاب و اعتماد احترام بگذارند و بهترين امكانات و خدمات را به مشتريان خود عرضه كنند.

در كنار شما و نزديك به شما برايتان مكاني آرامش بخش را برگزيـــده ايم و پلي ميان خود و شما شـده ايم تا به مـا در گروه پرشين هير بپيونديد.

گالری تصاویر

تصاوی بیشتر

مجله پوست و موی پرشین هیر

اگر به دنبال جدیدترین مطالب در حوزه ی پوست،مو،زیبایی هستید این قسمت را دنبال کنید

Previous
Next

خدمات ما

خدماتی که در مرکز کاشت مو پرشین هیر انجام می شود

سوالات خود را از طریق تلگرام با مشاورین ما در میان بگذارید

ثبت سوال