حقایقی در مورد ریزش مو و طاسی سر

//حقایقی در مورد ریزش مو و طاسی سر

حقایقی در مورد ریزش مو و طاسی سر

ریزش مو

ریزش مو در مردان:

بیشتر موارد ریزش مو مردانه، ناشی از آلوپسی آندروژنیک ارثی است که بیشتر با عنوان طاسی و ریزش مو مردانه شناخته می شود. ریزش مو و طاسی مردانه به صورت ژنتیکی از والدین به ارث می رسد و بعد از بلوغ شروع به پیشرفت می کند. وجود هورمون دی هیدروتستوسترون(DHT)، در مردی که از نظر ژنتیکی مستعد است، برای وقوع طاسی مردانه لازم است. درمانی در این مورد وجود ندارد. افسانه های زیادی در مورد طاسی و ریزش مو وجود دارند، اما به احتمال قریب به یقین، علت ریزش مو مواردی همچون گردش ضعیف جریان خون، فولیکول هایی که خونرسانی به آنها به خوبی انجام نمی شود، شامپو زدن مکرر، پوشیدن کلاه یا کلاه کاسکت و مسائلی از این قبیل نمی باشد. همچنین تغذیه مناسب، می تواند تأثیر مثبتی بر کیفیت، و نه کمیت، مو داشته باشد.

ریزش مو در بانوان:

ریزش مو در بانوان مساله ای می باشد که همچنان در دست بررسی است، اما به نظر می رسد تأثیرات هورمونی در ریزش موی زنانه نسبت به طاسی و ریزش موی مردانه متفاوت باشد. از جمله دلایلی که باعث ریزش مو و کچلی در بانوان می شود و قابل درمان هستند عبارتند از:
بیماری های تیروئید، کمبود آهن، تب بالا، جراحی یا بیهوشی عمومی، رژیم های شدید، زایمان و یک سری پروسه های درمانی خاص .همچنین ناهنجاری های درماتولوژیک خاص جمجمه می تواند به صورت موقتی یا دائم باعث ریزش مو یا طاسی بشوند، مانند لوپوس، پلانوپیلاریس لیشن و آلوپسی آرئاتا.
به علت این که ریزش مو در زنان می تواند ناشی از بیماری های زمینه ای باشد، بهتر است زنان مبتلا به ریزش مویی که علت ریزش مو در آنها مشخص نیست، به یک درماتولوژیست مراجعه کنند.

ریزش مو و عمل کاشت مو:

عمل کاشت مو، کاشت مو در واقع به معنی انتقال فولیکول های ناحیه ی پر مو از پشت سر به ناحیه ی کم مو یا طاساطلاق می شود که منجر به افزایش تراکم مو در نواحی مدنظر می شود. جراح یک نوار از موهای متراکم مقاوم پوست را از ناحیه دهنده برمی دارد و واحد های فولیکولار را از این نوار به داخل مناطق نازک یا طاسی گیرنده وارد می کند. موی دهنده که دائمی است و تحت تأثیر هورمون دی هیدروتستوسترون قرار نمی گیرد، مجددا در ناحیه گیرنده یا طاس توزیع می شوند. هنر عمل کاشت مو با اعمال زاویه در میان واحد های فولیکولار کاشته شده و جایگزاری چند واحد فولیکولار در مناطق مختلف تکامل می یابد. در طول فرایند کاشت مو ، موی جدیدی روییده نمی شود. با وجود اینکه تراکم واحد های فولیکولار در نواحی کاشته شده ، کمتر از قسمت اصلی می باشد، اما این تفاوت معمولا با چشم به سختی قابل احساس است.

۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۱۶:۱۲:۱۶ +۰۰:۰۰بهمن ۲۱ام, ۱۳۹۵|کاشت مو دسته بندی ها|برچسب ها: , , |

هیچ نظری وجود ندارد

دسته ها

برچسب ها

فعالیت های اخیر